‌ورود رتبه‌بندی به احکام فرهنگیان از مهرماه
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معرفی وزیر از اختیارات رئیس جمهور است گفت: بنده آمادگی‌ام را اعلام کردم تا در صورتی که رئیس جمهور صلاح بداند به عنوان وزیر آموزش و پرورش در خدمتشان باشم، ولی اگر به هر دلیلی عزیز دیگری را معرفی کنند پیشاپیش اولین نفری خواهم بود که با تمامی وجود حمایت خواهم کرد.

به گزارش ایسنا، سیدجواد حسینی در برنامه تلویزیونی «سلام صبح بخیر»، با اعلام این خبر که برای اول مهر رتبه‌بندی معلمان در احکامشان افزوده خواهد شد و اعتبار آن ۲۰۰۰میلیارد تومان است که اختصاص پیدا کرده و دکتر نوبخت قول داده ۱۰درصد به آن اضافه کند، تأکید کرد: رتبه‌بندی از اول مهر اجرا خواهد شد و بین ۴۰۰تا ۶۰۰هزار تومان به طور میانگین به حقوق معلمان مشمول افزوده خواهد شد.

وی درباره وضعیت مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان نیز اظهار کرد: روند پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۹۷از روز گذشته آغاز شده و در دو قسط ۵۰درصدی واریز می‌شود. قسط دوم نیمه دوم شهریور پرداخت خواهد شد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مطالبات فرهنگیان چند سالی است انباشته شده و مجموع مطالبات رقمی نزدیک به ۲۰هزار میلیارد تومان است. دولت و حاکمیت باید روزی تصمیم بگیرند مطالبات معلمان را به صفر برسانند.

حسینی ادامه داد: علاوه بر این باید سهم آموزش و پرورش از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد که اکنون ۱.۵درصد است ولی استاندارد کیفی آن ۶تا ۷درصد است. البته دولت در شرایط اقتصادی خاصی قرار دارد؛ ولی در همین تنگنا پاداش پایان خدمت و اعتبار رتبه‌بندی را تأمین کرده است. حداقل حقوق دانشجومعلمان نیز افزایش یافته و معوقات حق‌التدریس‌های شاغلان، برونسپاری و مدارس خارج از کشور نیز در شهریور حداقل تا ۵۰درصد پرداخت می‌شود.

نسخه مناسب چاپ