‌‌پیش بینی وزش تندباد در ۹ استان
فردا وزش باد شدید در استان‌های آذربایجان‌ غربی، آذربایجان‌ شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، کرمانشاه، زنجان، اردبیل و گیلان خواهیم داشت که سرعت باد بین ۴۵تا ۷۰کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود‌.

به گزارش فارس، بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز در استان خراسان رضوی بارش پراکنده تا ظهر ادامه دارد و از بعد از ظهر این سامانه بارشی از سمت مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

‌همچنین بعد از ظهر امروز با عبور امواج تراز میانی رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه پیش‌بینی می‌شود.از بعدازظهر امروز همچنین سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور شده و به تناوب تا اوایل هفته آینده در کشور سبب بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد شد.

فردا بارش باران در برخی نقاط‌ رگبار و رعد و برق موقت در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان پیش‌بینی می‌شود.

بعدازظهر پنج شنبه‌ و روز جمعه هم بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق در استان‌های لرستان، جنوب شرق ایلام، شمال و شرق خوزستان و شمال غرب چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی می‌شود. فردا بارش در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه تشدید می‌شود علاوه بر آن در استان‌های واقع در دامنه های البرز غربی و مرکزی شامل زنجان، قزوین، البرز و تهران و استان‌های واقع در زاگرس مرکزی در همدان، مرکزی و لرستان و اواخر وقت در برخی نقاط خوزستان و اصفهان، رگبار پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. با این وجود شدت بارش‌ها در برخی نقاط آذربایجان شرقی و‌ آذربایجان غربی است؛‌ همچنین در برخی ساعات وزش باد شدید در مناطق شمال غرب، جنوب غرب، غرب و نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی‌ پیش‌بینی می‌شود.تا روز چهارشنبه روند افزایش دما بین ۷تا ۱۰درجه در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی خواهیم داشت، این افزایش دما در خراسان رضوی تا روز پنج شنبه تداوم دارد و مجدداً از پنج شنبه در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی و از روز جمعه در خراسان رضوی و استان‌هایی که ذکر شد،‌ تقریبا به همین میزان دما در این مناطق کاهش می‌یابد.

آسمان تهران امروز کمی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و بیشینه و کمینه دما در تهران ۲۳و ۱۴درجه خواهد بود. اهواز هم با بیشینه دمای ۳۶درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۲درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ