‎امام جمعه شیراز به رحمت ایزدی پیوست
 

سرویس شهرستان‌ها: آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز شامگاه دوشنبه پس از تحمل دوره‌ای بیماری دعوت حق را لبیک گفت.

حجت الاسلام یوسف سلمان زاده رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان فارس با بیان این خبر، افزود: آیت الله ایمانی ساعت ۲۲:۴۵ دوشنبه شب دار فانی را وداع کرد. دکتر احمد حسین زاده سرپرست بیمارستان نمازی شیراز که آیت الله ایمانی در یک هفته گذشته در این بیمارستان بستری بود نیز خبر درگذشت این عالم وارسته را تایید کرد.

آیت الله اسدالله ایمانی هشتم اردیبهشت ۹۷ استعفانامه خود را تقدیم رهبر معظم انقلاب کرد که در آن، دلیل استعفا ضعف شدید جسمانی اعلام شده بود.

امام جمعه مستعفی شیراز به ‌صورت منظم دیالیز می‌شد و چند ماه اخیر را در بستر بیماری گذراند. به گفته یک منبع موثق، اخیراً عمل جراحی پیوند کلیه روی آیت الله ایمانی انجام شده بود که موفقیت‌آمیز نبود.

آیت الله اسدالله ایمانی بیست و پنجم بهمن ۱۳۸۷پس از استعفای مرحوم آیت الله محیی الدین حائری شیرازی،به عنوان نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز منصوب شده بود. آیت الله ایمانی متولد ۱۳۲۶ پیش از آن نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و امام جمعه شهر بوشهر و قبل از آن، امام جمعه کازرون فارس بود.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری و امامت جمعه شیراز، امام جمعه شهر‌های کازرون و بوشهر، نخستین نماینده روحانی و نماینده ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز و نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان‌های فارس و بوشهر از مهمترین مسئولیت‌های این عالم مجاهد بود.

مراسم وداع با پیکر حضرت آیت الله ایمانی امشب بعد از نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی (ره)حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (ع) برگزار می‌شود.‏

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشتِ حجت‌الاسلام حاج شیخ اسدالله ایمانی

امام‌جمعه‌ شیراز را تسلیت گفتند.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و تأثر خبر درگذشت عالم مجاهد جناب حجه‌الاسلام آقای حاج شیخ اسدالله ایمانی امام جمعه‌ی خدوم و پرتلاش شیراز را دریافت کردم.

این روحانی خدمتگزار و انقلابی در طول سالیان دراز، همواره در صفوف مقدم مجاهدات اجتماعی و انقلابی حضور داشته و در جایگاه برجسته‌ی امامت جمعه و عضویت مجلس خبرگان و فعالیتهای متعدد علمی و اجتماعی و مردمی، متعهّدانه به انجام وظایف خطیر پرداخته‌اند.

فقدان این عالِم بصیر و صدیق، ضایعه‌ئی برای روحانیت و مردم عزیز شیراز و استان فارس است. اینجانب به خاندان مکرّم و بازماندگان آن مرحوم و نیز به علاقمندان و شاگردان ایشان و به عموم مردم شیراز و فارس بویژه جامعه‌ی روحانیت آن منطقه تسلیت عرض می‌کنم و رحمت و مغفرت الهی را برای ایشان مسألت می‌نمایم‌.

سید علی خامنه‌ای

۱۸اردیبهشت ۱۳۹۷

رئیس جمهوری رحلت حجت الاسلام والمسلمین ایمانی را تسلیت گفت

رئیس جمهوری در پیامی با تسلیت رحلت عالم وارسته حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز، از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با ائمه اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر، مسألت کرد.

متن پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:

بسم‏ الله الرحمن الرحیم

انالله وانا الیه راجعون

رحلت عالم وارسته، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ اسدالله ایمانی، امام جمعه محترم شیراز، موجب تأثر و تألم خاطر شد.

این روحانی پرتلاش که عمر خود را وقف روشنگری معارف اسلامی، ترویج آموزه‌های اخلاقی و تربیت شاگردان فراوان کرد، در عرصه مبارزات انقلابی و فعالیت‌های اجتماعی نیز نقشی ارزشمند داشت. احیاء و تأسیس مراکز مختلف علمی و فرهنگی از جمله فعالیت‌های ماندگار آن مرحوم است که به ویژه مردم شریف استان فارس، قدردان این خدمات ارزشمند خواهند بود.

اینجانب این ضایعه را محضر مقام معظم رهبری، علما و حوزه‌های علمیه، شاگردان و علاقه‌مندان به‏ ویژه بیت محترم آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند بزرگ برای ایشان رحمت واسعه و همجواری با ائمه اطهار(ع) و برای عموم بازماندگان صبر و اجر، مسألت دارم.

حسن روحانی

رئیس جمهوری اسلامی ایران

Email this page

نسخه مناسب چاپ