‎‏ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی دامغان نگران کننده است
دامغان خبرنگاراطلاعات: دادستان عمومی و انقلاب دامغان از بالا‌بودن ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی این شهرستان اظهار نگرانی کرد و گفت: بالا‌بودن ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی شهرستان دامغان اعم از دادگستری و دادسرا زیبنده این شهرستان نیست.

محمد تقی گلی دامغان اظهار داشت: اختلافات امروز جامعه ریشه در بحث مالی دارد که باید برای ریشه کن کردن این معضل گام اساسی برداشت.

وی اضافه کرد: باید به دنبال علل و عوامل ایجاد تنش و خشونت در جامعه باشیم که چرا عواطف انسانی در جامعه کمرنگ و خشونت زیاد شده است.

او با بیان اینکه بزرگترین عامل وجود خشونت در جامعه بی تقوایی است افزود: امروزه صبر و تحمل افراد در جامعه پایین آمده و یکی از ورودی‌های پرونده‌ها به دستگاه قضایی بحث درگیری، فحاشی و تهمت و افترا است که باید حق الناس را رعایت و گذشت کرد.

وی با انتقاد به اینکه امروزه فرهنگ صلح و سازش در جامعه کمرنگ شده است اظهار داشت: باید برای ترویج فرهنگ صلح و سازش و اصلاح ذات البین در سطح جامعه بیش از گذشته تلاش کرد که این امر به کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کمک

فراوان می‌کند.

گلی با بیان اینکه رفع مشکل بیکاری در جامعه و کاهش جرم و ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال و سرمایه‌گذاری از سوی سرمایه‌گذاران فراهم شود افزود: سرمایه‌گذاران برای رفع بیکاری در دامغان گام بردارند تا از این طریق ریشه بیکاری به عنوان یک معضل که در افزایش جرائم تاثیر فراوان دارد بر طرف شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ