‎ ‎بدرقه پرشکوه ۱۵۰ شقایق دشت عشق تا بهشت جاویدان
 

مراسم تشییع پیکر‌های مطهر ۱۵۰ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس با حضور خانواده‌های معظم شهدا و مردم شهیدپرور و با سخنرانی سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه از مقابل دانشگاه تهران به سمت معراج الشهدا برگزار شد.
به گزارش مهر، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی در این آیین که روزپنجشنبه انجام شد اظهار داشت: شهدا به ما آموختند که با تمامی‌قدرت در برابر دشمنان بایستیم و امروز این آمادگی را داریم که آنها را پشیمان کنیم.

وی با اشاره به شهادت امام صادق (ع) با عرض تسلیت به این مناسبت به ذکر حدیثی از آن امام پرداخت و گفت: امام صادق در این حدیث می‌فرمایند دانش چهار نکته برای انسان سالک ضروری است. اول، خداشناسی. دوم، دین شناسی. سوم شناخت آنچه برای ایمان و عمل صالح ضروری است و چهارم شناخت جامعه و آنچه که وظیفه هر انسانی برای شکل دادن به زندگی سعادتمندانه است.

رئیسی ادامه داد: بر این مبنا انسان سالک باید وظایف خود و آسیب‌هایی که یک زندگی سعادتمندانه را تهدید می‌کند به خوبی بشناسد.

رئیس قوه قضائیه افزود: شهدا مظهر شناخت و سلوک در راه حقیقت هستند. آنها با ما سخن می‌گویند و به ما درس خداشناسی می‌دهند. خودشان در راه خدا بودند و ما را به این راه دعوت می‌کنند. شهدا مظهر اخلاص و مظهر عبودیت پروردگار بودند و ما در مظهر مقدس شهیدان درس عبودیت و خداشناسی می‌گیریم.

وی با اشاره به دومین درس اظهار داشت: شهدا حقیقتاً دین را خوب شناخته اند و می‌دانستند که دین از آنها چه می‌خواهد. نکته مهم در اینجا، زمان شناس بودن شهداست. آنها در دین شناسی و دین شناسی شان، زمان شناس بودند. سخن امام و ولی شان را خوب شنیدند و آن را به جان خریدند و در این راه تجارت بزرگی کردند، تجارتی که تماماً سود بود. آنها جانشان را دادند و آینده‌ای سعادتمند در بهشت و نزد خدا را خریدند. حجت الاسلام رئیسی با تأکید بر زمان شناس بودن شهدا افزود: شهدا اقدامی‌را باید در زمان درست انجام شود، انجام دادند. شما برای «توابین» مجلس عزاداری نمی‌گیرید. آنها شعارشان، نیتشان و هدفشان خوب بود اما سخن این است که زمان شناس نبودند اما شهدای ما مظهر زمان شناسی هستند و در زمان درست اقدام درست را رقم زدند.

وی با تأکید بر سومین درسی که امام صادق به ما گوشزد می‌کند، اظهار داشت: همچنین شهدای ما نیاز جامعه را خیلی خوب شناختند. آنها تهدیدهای دین، تهدید علم، تهدید استقلال و شکل دادن به یک زندگی سعادتمندانه را به درستی فهمیدند و آسیب شناسی خوبی کردند.

رئیس قوه قضائیه گفت: شهدای ما هم دشمن شناس بودند، هم دشمن ستیز٫ به ما آموختند که انسان سالک باید هم دشمن شناس باشد، هم دشمن ستیز٫ چرا که دشمن ستیزی فرع بر دشمن شناسی است. شهدای ما در این راه هر چه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند.

به گفته حجت الاسلام رئیسی، آنچه امروز این کشور از اقتدار و عزت دارد به برکت خون شهداست، به برکت بصیرت آفرینی‌های امام امت و مقتدای بصیرمان امام خامنه ای حفظه الله تعالی است.وی با بیان این که در موقعیت حساسی قرار داریم، خاطرنشان کرد: دلیل آنکه امروز دشمن می‌خواهد و نمی‌تواند، اما ما می‌خواهیم و می‌توانیم این است که ما دلداده خدا هستیم. رمز این توانستنِ ما در دلدادگی به خدا و به ایمان است. در آمادگی خطر کردن برای خداست، در دیدن آینده‌ای روشن و امیدآفرین است.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: تردیدی ندارم که آینده کشور و نظام بسیار درخشان است و خون شهیدان چنان آن را تضمین کرده است که مطمئنیم آینده از آن این کشور واین نظام خواهد بود. خداوند وعده داده است آینده از آن متقین و صالحان است.وی افزود: آینده نه برای پولداران و زرداران و زراندوزان و نه برای قدرت‌های استکباری است. قرآن به ما وعده داده است که آینده از از آن متقین، صالحین و مستضعفان است. مفسدان بدانند که در این کشور هیچ جا و جایگاهی نخواهند داشت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ