‏ساخت ۳ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده بندرعباس
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار هرمزگان از ساخت سه هزار واحد مسکونی با هدف نوسازی بافت‌های فرسوده در محله چاهستانی‌های بندرعباس خبر داد.

استاندار هرمزگان در نشست ستاد بازآفرینی شهری گفت: هر واحد ساختمانی از تخفیف۹۰ درصدی در صدور پروانه ساخت و پرداخت تسهیلات بهره‌مند می‌شود.فریدون همتی افزود:در ارتباط با بازسازی منطقه چاهستانی‌ها تاکنون خیابان ۲۴ متری بازگشایی شده و ایجاد خیابان‌های۲۰ و ۱۶ متری در حال تکمیل است.

وی گفت: یک مجموعه ۱۲ هکتاری برای ساخت منازل مسکونی و اسکان ساکنان بافت فرسوده محله چاهستانی‌ها در نظر گرفته شده که کار ساخت در آن به سرعت آغاز می‌شود.

استاندار هرمزگان گفت: از مردم محله چاهستانی‌های بندرعباس می‌خواهیم همان طور که در گذشته همراهی و همکاری لازم را در زمینه بازگشایی خیابان‌های این محله داشته‌اند، در ارتباط با تجمیع و یا معاوضه قطعات کوچک مسکونی در این محله نیز همکاری لازم را داشته باشند.

وی افزود: برای قطعات بالای۱۰۰ مترمربع در این محله، به ساکنان آن‌ها اجازه ساخت و ساز داده می‌شود و واحد‌های کوچک‌تر باید تجمیع شوند.استاندار هرمزگان گفت: نمایندگان شهرداری بندرعباس، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی استان نیز برای تهیه و ارائه نقشه ساخت و صدور مجوز و پروانه ساخت در محله چاهستانی‌ها مستقر شده اند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ