‏مهار آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران در مرحله لکه‌گیری است
سرویس شهرستانها: فرماندار خداآفرین با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای عمل‌کننده در مهار آتش‌سوزی جنگل‌های ارسباران، گفت: مهار آتش‌سوزی این جنگل‌ها در مرحله لکه‌گیری است.

علی امیری راد افزود: مهار کامل آتش انجام گرفته، اما نیروهای موجود در منطقه برای لکه گیری و تثبیت مهار تلاش می‌کنند. ‏

وی اضافه کرد: آتش سوزی جنگل‌های ارسباران در محدوده سه روستای خانقاه، مرداناقوم و کلوانق از سه روز قبل آغاز شد و به رغم اطفای چندباره آتش، به دلیل مرتفع و بادخیز بودن منطقه، آتش به جنگل بازگشت.

ستاد مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی برای بررسی آتش سوزی جنگل‌های ارسباران با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشورجلسه تشکیل داد.

استاندار آذربایجان شرقی در این نشست با اشاره به اینکه بخش‌هایی از جنگل‌های ارسباران در شهرستان خدا آفرین طعمه حریق شده است گفت:این آتش سوزی در مناطقی از روستاهای خانقاه، مردان قوم و کلوانق در بخش منجوان خداآفرین اتفاق افتاده است.

پور محمدی افزود: همه نیروهای استانی و تانکر‌های آب وبالگردها برای اطفای حریق به محل اعزام شده اند.‏

وی با اعلام این که نیروهای سپاه و ارتش و مرزبانی استان پای کار هستند ادامه داد: ما از مسئولان در تهران انتظار بیشتری داریم تا به استان در مهار آتش سوزی کمک کنند اما در این خصوص با ناهماهنگی‌هایی روبرو هستیم.

او گفت: چندین بار آتش در جنگل‌های ارسباران مهار شده بود ولی به علت شدت وزش باد آتش سوزی دوباره گسترش یافت و حدود ۳۰۰ هکتار از پیکره جنگل را سوزاند. ‏رئیس سازمان مدیریت بحران کشور هم با تاکید بر لزوم هم‌افزایی برای اطفای حریق در ارسباران گفت: جنگل‌های ارسباران برای ما مهم است و سرمایه ملی محسوب می‌شود و سعی کردیم ‌هماهنگی‌های لازم برای مهار کامل آتش جنگل‌های ارسباران انجام شود.

نجار با اعلام اینکه در موضوع جنگل‌ها و مراتع، مسئولیت بر عهده سازمان جنگلبانی کشور و سازمان حفاظت محیط زیست است ادامه داد: آنها باید پاسخگو باشند و نیروی کافی و ردیف بودجه و همه امکانات و فرماندهی واحد در اختیار این سازمان‌ها قرار دارد.

نسخه مناسب چاپ