‏ قدردانی از برترین‌های سومین دوره جایزه کتاب سال یزد ‏
یزد ـ خبرنگار اطلاعات:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به راهیابی ۲۷ اثر از مجموع ۶۹۷ عنوان کتاب ارسالی به مرحله نهایی سومین دوره کتاب سال یزد، از برگزاری مراسم اختتام و تجلیل از برگزیدگان این دوره در این هفته خبر داد.

مجید جوادیان زاده در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مراسم اختتام سومین دوره کتاب سال یزد جایزه شهید صدوقی، گفت: این مراسم در حسینیه شهید صدوقی یزد با برگزاری مراسم تجلیل از نویسندگان برگزیده و شایسته تقدیر این دوره برگزار می‌شود.

وی گفت: علاوه بر تجلیل از برگزیدگان کتاب، سخنرانی علمی، تقدیر از یک ناشر برگزیده و همچنین رسانه‌های برتر و فعال در حوزه نشر اخبار حوزه کتاب نیز از جمله برنامه‌های این مراسم است.

او گفت: ایجاد اولین باغ کتاب ایران با همکاری دانشگاه یزد، ایجاد پارک کتاب با همکاری شهرداری، برگزاری جشنواره میراث مکتوب رضوی در سه بخش داستان، مقاله و پایان نامه به میزبانی یزد، برگزاری نمایشگاه تخصصی کتب دینی، برگزاری جشنواره بازآفرینی متون کلاسیک جایزه آذر یزدی، آغاز هفته کتاب جمهوری اسلامی از یزد و ارائه تسهیلات به باشگاه‌های کتابخوانی با توجه به فعالیت ۱۸۳۳ باشگاه کتابخوانی در استان یزد به عنوان رکورددار این بخش در کشور، از دیگر برنامه‌های امسال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد به مناسبت انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران است.

وی با اشاره به گام برداشتن یزد برای کسب نشان پایتختی کتاب جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی، گفت: انتخاب شهری به عنوان پایتخت کتاب جهان برندی ارزشمند است چرا که هنوز هم کتاب به عنوان مهم ترین کالای فرهنگی در جهان شناخته می‌شود ولی قطعاً شرایط سختی مانند رعایت قانون کپی رایت و مواردی از این قبیل باید در یزد مورد اهتمام قرار گیرند که در این رابطه اقداماتی را در دستور کار داریم.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین دکتر «شهاب الدین وحیدی مهرجردی»، دبیر جایزه کتاب سال یزد توضیحاتی در مورد این رویداد فرهنگی ارائه و اظهار کرد: جایزه کتاب سال استان یزد یادمان شهید آیت الله صدوقی براساس رویکرد توسعه فرهنگی و اجتماعی بنا نهاده شده و هر سال توسط خانه فرهنگ صدوقی و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و موسسه خانه کتاب ایران به اهالی قلم استان یزد اهدا می‌شود.

وی افزود: تاکنون دو دوره از جایزه کتاب سال یزد برگزار شده که خوشبختانه با استقبال ناشران و اهالی قلم مواجه شده است و طبق آمارها در دوره سوم نیز، استقبال مناسبی از این جایزه شده است به طوری در مجموع ۶۹۷ عنوان کتاب در دبیرخانه دوره سوم جایزه کتاب یزد ارسال شده است. ‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ