‏۱۶ فرماندار در سیستان و بلوچستان تغییر می‌کنند‏
زاهدان ـ ‎خبرنگار اطلاعات‎: استاندار سیستان و بلوچستان دلایل تغییر ناگهانی ۱۶ فرماندار در استان را تشریح کرد.‏

علی موهبتی، با بیان این که تغییرات را به هیچ عنوان نباید خانه تکانی دانست و فقط جوانگرایی و شایسته سالاری در دستور کار قرار دارد، افزود: افرادی که قرار است جایگزین همکاران فعلی ما شوند همگی از بین ۱۲۰ نفر از مجموعه وزارت کشور انتخاب شده‌اند‎.

‎انتصاب فرمانداران زاهدان، سراوان و چابهار از جمله مواردی است که استاندار به آن اشاره و تاکید کرد: این ۳ فرماندار، اکنون سرپرست هستند که قرار است حکم فرمانداری بگیرند‎.‎وی در پاسخ به نگرانی مردم از تعداد بالای جابه‌جایی‌ها گفت: این تصمیم برای سرعت در توسعه استان اتخاذ شده و قطعا به نفع مردم است به هرجهت تعدادی از این فرمانداران از نیروهای جوان خلاقی هستند که پیش از این بخشدار بوده‌اند و وقتی می‌بینیم چه کارنامه درخشانی دارند حیف است که در منصب فرماندار خدمت نکنند‎.

‎برخی از آنان ۷ تا ۸ سال فرماندار بوده‌اند و به هر جهت هر چه در چنته داشته‌اند رو کرده‌اند و صلاح بر این است افرادی با ایده‌های جدید بیایند‎.

‎موهبتی در پاسخ به این سئوال که مهمترین خواسته شما به عنوان نماینده مردم صبور از این فرمانداران جدید چیست، افزود: چالش جدی ما بحث اشتغال است و امیدواریم فرمانداران از ظرفیت‌هایی مانند گردشگری، صنایع دستی، معادن و آبزی پروری برای ایجاد شغل استفاده کنند‎.

‎استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد این استان در بحث ترانزیت گفت: امیدواریم فرمانداران بتوانند از این ظرفیت‌ها نهایت استفاده را ببرند‎.

Email this page

نسخه مناسب چاپ