‏۱۹ هزار مددجو در همدان زیر پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند
همدان- خبرنگاراطلاعات: مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: ۱۹ هزار نفر از مددجویان کمیته امداد همدان عضو بیمه سلامت می‌شوند.

سعید فرجی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت استان همدان سال گذشته برای نخستین بار توانست نسبت به سال ۹۶ به میزان ۱۰ درصد هزینه‌ها را کاهش دهد که بخشی از آن مربوط به صندوق بیمه همگانی بود و از آبان سال ۹۶ محدودیت مراجعه به بخش خصوصی، کاهش هزینه‌ها را در سال ۹۷ به همراه داشت و هزینه‌ها در سطح «یک» و «دو» از ۳۳۰ میلیارد تومان در سال ۹۶ به ۳۰۱ میلیارد تومان در سال ۹۷ کاهش یافت و ۷۰ درصد مطالبات آبان و آذر بیمارستان‌ها به صورت علی‌الحساب و ۳۰ درصد هزینه‌های باقی مانده از مهرماه پرداخت شده است. سال گذشته در خصوص داروخانه‌های خصوصی کاهش هزینه اتفاق نیفتاد، اما سعی شد تا آذر مطالبات آن‌ها پرداخت شود. همچنین مطالبات پزشکان تا آذرماه تسویه شده که طی چند سال اخیر بی‌سابقه بوده و مطالبات آزمایشگاه‌ها تا آذرماه و مراکز تصویربرداری و فیزیوتراپی تا آبان‌ماه سال گذشته پرداخت شده است.‌

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: ۹۵ درصد مطالبات خدمات سطح «یک» سال ۹۷ پرداخت شده است.۲۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان آخرین پرداختی از مطالبات سال گذشته بود که ۲۱ اردیبهشت امسال پرداخت شد و در مجموع تاکنون مبلغ ۲۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

فرجی درباره مددجویان کمیته امداد نیز اعلام کرد: قرار است تمامی مددجویان کمیته امداد همدان که ۱۹ هزار نفر را شامل می‌شود، تحت پوشش صندوق سایر اقشار بیمه سلامت قرار گیرند، به ۳ هزار خانوار از طریق پیامک اطلاع‌رسانی شده است و می‌طلبد که تلاش بیشتری در این زمینه انجام شود. مددجویان کمیته امداد می‌توانند به دفاتر طرف قرارداد نمایندگی بیمه سلامت و دفاتر پیشخوان مراجعه و با ارائه عکس جدید و کارت درمان کمیته امداد، ثبت‌نام کنند تا از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند شوند.

فرجی همچنین در مورد‌ اجرای طرح هومکر(خدمات پرستاری در منزل) تحت پوشش بیمه سلامت، اعلام کرد: ۶ استان به صورت پایلوت این طرح را اجرایی می‌کنند که همدان هم جزو آنهاست و برای ۱۰ روز اول خدمات مراکز اجراکننده طرح هومکر ۵ درصد، ۱۰ روز دوم ۱۰ درصد و ۱۰ روز سوم ۱۵ درصد هزینه فرانشیز در نظر گرفته شده است.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ