۱۰۰ هزار خودرو جدید به زودی وارد بازار می‌شود
با تکمیل خودروهای دارای کسری قطعات، خودروسازان به زودی ۱۰۰ هزار خودرو جدید به بازار عرضه می‌کنند.
به گزارش ایسنا، صادق نجفی دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام این مطلب افزود: به‌دنبال تلاش خودروسازان کشور برای تکمیل و تجاری‌سازی خودروهای دارای کسری قطعات پیشرفته، قرار است این خودروها به‌زودی به بازار عرضه شوند.
وی با اشاره به پویش ملی داخلی‌سازی قطعات خودرو اضافه کرد: پس از آغاز این پویش که توسط شرکت‌های سایپا و ایران‌خودرو به اجرا درآمده، قرار است بخش اعظمی از خودروهای ناقص این شرکت‌ها که به‌دلیل کسری قطعات در پارکینگ‌ها انبار شده، به‌زودی تکمیل شده و به بازار عرضه شود.
دستیار ویژه وزیر صنعت درباره چگونگی تأمین قطعات این خودروها تصریح کرد: قرار است کمبود قطعات این خودروها با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و همچنین منابع جدید خارجی تأمین شود تا ۱۰۰ هزار خودرو ناقص به‌سرعت در اختیار مشتریان و خریداران قرار گیرد.وی با بیان اینکه براساس آمارهای موجود ۶۰ هزار خودرو متعلق به ایران‌خودرو و ۴۰ هزار دستگاه هم متعلق به سایپا است، گفت: این خودروها تاکنون به‌دلیل نرسیدن به مرحله تجاری، به بازار عرضه نشده و با توجه به سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت و سرمایه‌گذاری‌هایی که این شرکت‌ها برای تأمین قطعات کسری انجام داده‌اند، به ‌زودی به بازار عرضه خواهند شد.
نجفی در پایان گفت: به‌نظر می‌رسد با عرضه این تعداد خودرو، بسیاری از تعهدات قبلی این دو خودروساز تحت پوشش قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن، ورود این حجم از خودروهای پرتیراژ داخلی به بازار، روند کاهش قیمت‌ها را هم تسریع خواهد بخشید.
از سوی دیگر مدیرعامل ساپکو هم با بیان این که محصول ۳۰۱ پروژه‌ای ملی است، گفت: این نخستین بار است که خودرویی با عمق خودکفایی بالا در کشور راه اندازی می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صداو سیما، منصور منصوری در نخستین نشست ساپکو با سازندگان پروژه ۳۰۱ از دریافت تاییدیه خودکفایی ۶۰ درصدی این خودرو از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و افزود: از مهمترین مسایلی که در این طرح اجرا خواهد شد، مستند سازی فرآیندهاست که متاسفانه در مورد طرح‌های پیشین به دلیل انجام این کار ازجانب شرکای خارجی مستنداتی در دست نداریم.
وی با اشاره به شاخص‌های اصلی انتخاب تامین کنندگان در این طرح گفت: توان تولید قطعه با بیشترین عمق خودکفایی، تولید محصول براساس قیمت رقابتی، وجود زیرساخت برای صادرات و توان سرمایه گذاری در طرح از مهم‌ترین عواملی است که توانمندی سازندگان را برای ما محرز خواهد کرد.
مدیرعامل ساپکو از برنامه این شرکت برای متوازن سازی قطعه سازان بر اساس رویکرد “ماژولار” (به اجزای کوچک از یک کلیت بزرگ گفته می‌شود) خبر داد و تصریح کرد: براساس این برنامه برای هر قطعه دست کم دو سازنده و حداکثر سه منبع تامین خواهیم داشت.
وی سرمایه گذاری صورت گرفته تاکنون برای خودکفایی قطعات بدون قالب‌های بدنه را ۲۸۰ میلیارد ریال و ۶۳ میلیون یورو اعلام کرد و گفت: نباید فراموش کنیم که سرمایه گذاری زیادی درسه سال گذشته توسط ایران خودرو و سازندگان برای این پروژه صورت گرفته و باید این پروژه را محقق کنیم.
منصوری از ابلاغ سیاست‌های جدید ساپکو در راستای توسعه سازندگان، توسعه صادرات، ارتقای رضایت مشتریان و توسعه خودکفایی محصولات گروه صنعتی ایران خودرو خبر داد و گفت: با این استراتژی هم فرآیند و هم محصول را برای تامین کیفیت قطعات مورد توجه قرار خواهیم داد.
همچنین معاون طراحی و توسعه محصول جدید ایران خودرو در این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند تولید محصول ۳۰۱ گفت: پلتفرم این محصول مبنایی برای تولید و عرضه چهار خودرو دیگر توسط ایران خودرو خواهد بود.
عادل پیرمحمدی افزود: با دستور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو بعد از ترک پژو پروژه تولید محصول ۳۰۱ با استفاده از توان سازندگان توانمند کشور فعال شد.
وی ترک پژو را فرصتی برای خودکفایی در تولید دانست و تصریح کرد: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته در قرارداد، امکان توسعه و خودکفایی تولید ۳۰۱ بدون حضور پژو امکان پذیر بوده است.
مدیرپروژه ۳۰۱ با اشاره به مشارکت ۳۰۰ سازنده در فرآیند تامین و تولید قطعات این محصول، پیشرفت در اجرای پروژه را حاصل کار تیمی و همکاری سازندگان کشور بیان کرد و گفت: در حال حاضر در فاز توسعه‌ای قطعات و محصول هستیم و تا نیمه دوم امسال قالب قطعات به ویژه در بخش بدنه طراحی و ساخته خواهد شد و بیش از ۱۵ قالب ساز درحال ساخت ۱۹۷ قالب محصول ۳۰۱ هستند.
وی افزود: تمامی قطعات محصول ۳۰۱ دارای تولیدکننده در میان سازندگان داخلی است. قرار بود تولید این محصول با نرخ داخلی سازی ۴۰ درصد آغاز شود، اما ایران خودرو در آغاز با ۷۰ درصد ساخت داخل آن را تولید خواهد کرد.
پیرمحمدی خاطرنشان کرد: ۳۰۱ محصولی دارای استاندارد‌های ۸۵ گانه و روز دنیا است که محصولی دارای این استاندارد‌ها برای نخستین بار توسط ایران خودرو به تولید خواهد رسید.وی افزود: طرح و مدارک بخشی از قطعات از سوی شرکت پژو دریافت شده بود، اما حدود ۶۰ درصد فاقد مدرک و نقشه بود که با استفاده از تجربه و توان سازندگان داخلی درحال توسعه است.
معاون طراحی و توسعه محصول جدید ایران خودرو از آمادگی زنجیره تامین برای تولید محصول جدید این خودروساز تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: تولید ۳۰۱ ضامن آینده صنعت خودرو کشور خواهد بود، ایران‌خودرو چند محصول دیگر در کلاس‌های مختلف را هم بر مبنای پلتفرم ۳۰۱ تولید و عرضه خواهد کرد.
وی از آماده سازی خط تولید این خودرو خبر داد و گفت: درحال حاضر خط تولیدی با ظرفیت تولید ۱۶ دستگاه از محصول ۳۰۱ در هر ساعت ایجاد شده که با همکاری و همت سازندگان و تامین کنندگان به بهره برداری خواهد رسید.
پیرمحمدی درپایان خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری که درحال انجام است، صرفا برای محصول ۳۰۱ نیست بلکه محصولات دیگری براساس این پلتفرم تولید خواهد شد که مطابق با استاندارد‌های زیست محیطی خواهد بود.
سپس دبیر انجمن قطعه سازان با بیان این که در پروژه ۳۰۱ درونزایی مورد نظر مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی اتفاق افتاده است، گردهمایی خودروسازان و قطعه‌سازان بدون حضور پژو را از مزیت‌های بزرگ این پروژه برشمرد.
مازیار بیگلو اظهار داشت: از جمله نکات این پروژه رویکرد ماژولار است که تداخل در ساخت قطعات را از بین برد و مدیریت پروژه را با اختصاص هر قطعه به سازنده مورد نظر به بهترین مدل به اجرا درآورده است.
وی اجرای این پروژه را در شرایط اقتصادی کنونی از صنعت خودرو کشور کاری ارزنده برشمرد و افزود: پس از خروج شرکت‌های خارجی در سال گذشته، امروز می‌توان دید که موج‌های روی آب، رفته و تنها سازندگان داخلی به عنوان سنگ‌های رودخانه پایدار ایستاده اند.
دبیر انجمن قطعه سازان در ادامه با اشاره به مشکل نقدینگی سازندگان برای سرمایه گذاری تصریح کرد: از سازندگانی که در بخش‌های مختلف صدای رسایی دارند، برای تامین نقدینگی پروژه‌های آتی طلب یاری می‌کنیم.

Email this page

نسخه مناسب چاپ