۱۸بسکتبالیست برای لیست سهمیه ملی معرفی شدند
در جلسه دیروز فدراسیون بسکتبال که برای تصمیم‌گیری درباره بالا بردن سطح کیفی لیگ برتر برگزار شد تصمیم‌هایی درباره لیگ جوانان، سهمیه‌های ملی، بازیکنان خارجی و تعداد بازیکنان خارجی داخل زمین گرفته‌ شد که برای تصویب نهایی به سازمان لیگ ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا، مسئولان این جلسه لیست بازیکنان سهمیه ملی را معرفی کردند که طبق تصمیم گرفته‌شده ۱۲ بازیکن ملی‌پوش سال قبل به علاوه آرن داودی، ارسلان کاظمی، محمد حسن‌زاده، جواد داوری، سعید داورپناه و یونس لاله‌زاده به عنوان بازیکن سهمیه ملی معرفی شدند.

طبق این لیست، روزبه ارغوان، سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، مهدی کامرانی، آرمان زنگنه، حامد آفاق، اوشین ساهاکیان، اصغر کاردوست، محمد جمشیدی، صمد نیکخواه بهرامی، حامد حدادی و فرید اصلانی به همراه شش بازیکنی که نامشان قید شد سهمیه ملی فصل آینده لیگ بسکتبال خواهند بود و هر تیم می‌تواند سه نفرازاین بازیکنان را جذب کند.

این بازیکنان سهمیه در صورتی که لژیونر شوند به صورت بازیکن خارجی می‌توانند در تیم‌های ایرانی به میدان بروند.

هر تیم هم می‌تواند دو بازیکن خارجی از مرحله مقدماتی جذب کند اما تا پلی‌آف فقط از یک بازیکنش می‌تواند استفاده کند اما در مرحله پلی آف تیم‌ها می توانند سه بازیکن خارجی داشته باشند.

همچنین در این جلسه پیشنهاد برگزاری لیگ جوانان به جای لیگ ملی هم مطرح و تصویب شد. در لیگ جوانان، بازیکنان با محدودیت سنی ۱۷ تا ۲۲ سال با هم رقابت می‌کنند. همچنین محدودیت سنی از لیگ دسته یک کشور حذف می‌شود.

تصمیمات گرفته شده در جلسه دیروز برای تایید نهایی به سازمان لیگ بسکتبال ارائه خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ