۲۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه ابلاغ شد
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی با اشاره به مصوبه جدید دولت در خصوص احیای دریاچه ارومیه، گفت: ۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه برای اجرای طرح‌‌ها و پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه از سوی سازمان برنامه و بودجه به این استان ابلاغ شده است.

ناصر حضرتی با انتقاد از افرادی که بدون اطلاع از روند مصوبه‌های هیأت دولت در خصوص اعتبار احیای دریاچه ارومیه ابهام‌آفرینی می‌کنند، افزود: این اعتبار ابلاغی فقط بخشی از اعتبار مصوب هیأت دولت است، زیرا بودجه احیای دریاچه علاوه بر آذربایجان غربی به وزارتخانه‌های عامل از جمله جهاد کشاورزی و نیرو، و همچنین سازمان‌های محیط زیست و جنگل‌‌ها و نیز به استان‌های آذربایجان شرقی و کردستان هم اختصاص می‌یابد.

وی گفت: لایروبی رودخانه‌‌ها، تکمیل و تجهیز شبکه‌های اندازه‌گیری آب‌های سطحی، احداث خطوط انتقال پساب تصفیه‌خانه‌‌ها، تهیه نقشه‌های کاداستر اراضی و دیگر پروژه‌های مرتبط، اعتبار مزبور اجرایی می‌شود.

وی میزان کل اعتبار ابلاغی به پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶ را ۱۰ هزار و ۵۵۲ میلیارد ریال اعلام کرد و ادامه داد: ۳۱ درصد این رقم با توجه به وضعیت مالی کشور تخصیص یافته است که رقم مطلوبی به شمار می‌رود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طرح انتقال آب از جنوب استان به دریاچه از مهمترین طرح‌های مرتبط با احیای دریاچه ارومیه به شمار می‌رود، گفت: برای اجرای این طرح مهم تاکنون نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد اعتبار پرداخت شده و با پیشرفت فیزیکی قابل قبولی در حال اجرا است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ