۲۲۳ مدرسه بندرعباس مروج سلامت هستند
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: کارشناس بهداشت مدارس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس، ارتقای مفاهیم سلامت بین دانش‌آموزان را از اهداف اصلی برنامه مدارس مروج سلامت اعلام کرد و افزود: ۲۲۳ مدرسه در طرح مروج سلامت مورد ارزیابی قرار گرفتند.

رویا شریفی با بیان این که ۴ نفر شامل مربی بهداشت، نماینده معلمان، نماینده دانش‌آموزان و نماینده اولیا باید چک‎لیست ممیزی داخلی شامل آموزش بهداشت، خدمات بالینی دانش‌آموزان، تحرک فیزیکی، فضای فیزیکی مدارس، تغذیه و پایگاه‌های تغذیه، مشاوره و مشارکت والدین و جامعه را تهیه کنند، افزود: نمایندگان مرکز بهداشت شهرستان برای تکمیل چک‎لیست ممیز خارجی از مدارس دیدن می‌کنند و بر اساس نمرات کسب شده از ممیزی، به مدارس ستاره تعلق می‌گیرد.

وی گفت: همه مدارس مروج سلامت باید نشان مدارس مروج را در مدرسه نصب کنند و مطالب آموزشی در تابلو اعلانات مدارس با هدف آموزش بهداشت در تمام سال تحصیلی قرار گیرد.

او اضافه کرد: گروه هدف مدارس اولیا، کارکنان و دانش‌آموزان هستند که باید نسبت به اهداف برنامه مدارس مروج، توجیه شوند.

وی گفت: باید معاینه‌های بهداشتی و پزشکی برای دانش‎آموزان پایه‎های اول ابتدایی، هفتم و نهم انجام شود و در صورت وجود مشکلات در هر دانش‌آموز، اقدامات ارجاعی، پیگیری شود.

شریفی با تأکید بر اهمیت وجود تعداد سرویس‌های بهداشتی متناسب با شمار دانش‌آموزان گفت: رعایت نظافت سرویس‎های بهداشتی و نصب پوستر مواد غذایی مجاز و غیر‌مجاز در بوفه مدارس اهمیت دارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ