۲۲۶ هزار دانش‌آموز در استان مرکزی به مدرسه رفتند
اراک ـ خبرنگار اطلاعات: ۲۲۶ هزار و ۴۰۶ دانش‌آموز در ۲۱۱۴ مدرسه استان مرکزی مشغول به تحصیل شدند.

فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی با بیان این مطلب افزود: از مجموع مدارس استان مرکزی، ۱۸۹۱ مدرسه دولتی، ۱۷۴ مدرسه غیردولتی، ۱۶ مدرسه بزرگسال و ۲۹ مرکز آموزش از راه دور است.?وی گفت: ۷ر۱۸ درصد از مدارس استان دو نوبته است.

او اضافه کرد: امسال ۲ پژوهشسرا در تفرش و کمیجان شروع به کار می‌کند که با آغاز فعالیت این دو مرکز، تعداد آنها به ۸ پژوهشسرا افزایش می‌یابد.

فولادوند همچنین از کمبود مدرسه پس از اجرای طرح مسکن مهر خبر داد و گفت: ۳۲ هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مهر در استان مرکزی ساخته شده است که اگر فرض کنیم هر خانواده یک دانش‌آموز داشته باشد، یعنی حداقل ۳۲ هزار دانش‌آموز در پروژه‌های مسکن مهر داریم و برای آنان نیازمند ۸۰۰ کلاس درس هستیم.وی افزود: ۱۲۵ کلاس در دست ساخت است. ولی برای ساخت و تجهیز بقیه آن نیازمند حمایت خیرین هستیم.او یادآور شد: در سال جدید تحصیلی دوره‌های پیش‌ دبستانی دولتی می‌شود و بر اساس آمار، استان مرکزی باید ۱۴ هزار و ۳۰۰ نوآموز را در این دوره‌ها پوشش دهد. وی اظهار داشت:‌ امسال پنجمین سال برگزاری دوره‌های پیش دبستانی در کشور است. این دوره‌ها از سال ۸۸ آغاز شد و تا سال ۹۰ به طور دولتی ادامه یافت.به گفته او، ولی از سال ۹۱ تا ۹۲ دوره‌های پیش دبستانی غیردولتی شد و خانواده‌ها ناچار شدند برای نام‌نویسی نوآموزان خود شهریه بپردازند به همین دلیل استقبال از آن کم شد. لذا دولت تصمیم گرفت این دوره‌ها را دوباره به طور دولتی برگزار کند.

او ابراز امیدواری کرد:‌ با کمک فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی، این نوآموزان شناسایی شوند.فولادوند همچنین از کمیته امداد امام خمینی(ره) خواست برای هر نوآموز که مورد حمایت این نهاد است حداقل ۱۲۰ هزار تومان به آموزش و پرورش کمک کند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ