۲۵۰هزار دانشجو متقاضی دریافت خوابگاه در سال تحصیلی جدید
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در ابتدای سال تحصیلی جدید حدود ۲۵۰هزار دانشجو معادل ۴۰درصد کل ظرفیت دوره روزانه دانشگاه‌ها درخواست اسکان خوابگاه دارند.

مجتبی صدیقی در گفتگو با ایرنا درمورد تمهیدات سازمان امور دانشجویان و دانشگاه‌ها برای اسکان دانشجویان جدیدالورود در خوابگاه‌ها اعلام کرد: همزمان با شروع سال تحصیلی جدید تراکمی از دانشجویان وجود دارد که شاید ۱۰تا ۱۵درصد از ورودی‌های امسال در روزهای ابتدایی مهرماه با مشکل اسکان مواجه شوند.

وی افزود: از سوی دیگر بخشی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مهرماه دانش آموخته می‌‎شوند که دانشجویان جدیدالورود از ظرفیت خوابگاه این دانش‌آموختگان استفاده می‌کنند. رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: به طور کلی در پایان نیمسال مشکل خاصی از نظر اسکان دانشجویان در هیچ دانشگاهی وجود ندارد و افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان در خوابگاه‌ها را به هر نحو ممکن حتی استفاده از خوابگاه‌های خودگردان مدیریت می‌کنیم.

وی با بیان این که امیدواریم هیچ دانشجویی پشت در خوابگاه‌ها نماند، یادآور شد: البته به این معنی نیست که دانشجویان همان لحظه دارای خوابگاه شوند بلکه دانشگاه‌ها هر ساله با اندکی تأخیر این مسأله را در کوتاه‌مدت حل می‌کنند. معاون وزیر علوم مسأله اسکان دانشجویان را محدود به چند دانشگاه دانست و گفت: فقط چند شهر از جمله تهران آن هم در برخی دانشگاه‌ها ممکن است این مشکل را داشته باشند زیرا این دانشگاه‌ها هیچ‌گاه جای خالی ندارند و همیشه ظرفیت پذیرش دانشجو در خوابگاه‌ها و دانشگاه‌های یاد شده تکمیل است.

نسخه مناسب چاپ