۳۰۵تعاونی استان همدان در جشنواره تعاونی‌های برتر شرکت کردند
همدان-خبرنگار اطلاعات: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان، گفت: ۳۰۵ تعاونی با ۱۷ گرایش از استان همدان در جشنواره تعاونی‌های برتر شرکت کردند.
سید احمد توصیفیان در جمع خبرنگاران با اشاره به این که دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر در هفته تعاون امسال برگزار می‌شود، افزود : تعاونی‌ها یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی هستند که دوازدهمین جشنواره تعاونی برتر با رویکرد مردمی کردن اقتصاد برگزار می‌شود.وی با بیان این که درصد مشارکت تعاونی‌های استان همدان در جشنواره نسبت به متوسط کشوری بالاتر است، اضافه کرد : ثبت‌نام تعاونی‌ها از ۶ خرداد آغاز شده است و تا پایان این ماه ادامه دارد که پس از اتمام ثبت‌نام، تعاونی‌ها از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت برای گزینش در سطح کشوری ارسال می‌شوند.
او تأکید کرد: در زمینه شناسایی و معرفی الگوهای برتر بخش تعاون و به منظور فراهم کردن زمینه‌های گسترش و ارتقای روحیه تعاونی و نمونه پروری در بخش‌های مختلف اقتصادی در کل کشور، دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر در شهریورماه سال ۱۳۹۶ برگزار می‌شود. وی گفت : همه ساله جشنواره‌ای برای معرفی تعاونی‌های برتر با هدف ترویج فرهنگ تعاون و شناساندن توانمندی‌های بالقوه بخش تعاون برگزار می‌شود.
توصیفیان با اشاره به این که تعاون دارای دو کارکرد اقتصادی و اجتماعی است، ادامه داد: لازمه بخش اجتماعی توزیع عادلانه ثروت و عدالت اجتماعی با توسعه بخش تعاون امکان‌پذیر است که کارکرد نهایی تعاونی‌ها ایجاد عدالت اجتماعی و ریشه‌کنی فقر است.وی افزود : باید فضا و فرهنگ جامعه به سمت خرد جمعی حرکت کند و اقتصادی مقاوم با اتکا به توانمندی‌های اقلیمی کشور به وجود می‌آید که کشور را در برابر تهدیدها و تحریم‌های دشمنان آسیب‌ناپذیر می‌کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان با تأکید بر اینکه ۱۱۰۰ تعاونی در استان فعال هستند، گفت : مهلت ثبت‌نام تعاونی‌ها در دوازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر ۳۱ خرداد است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ