۳۲ واحد صنعتی آلاینده کرمانشاه اخطار گرفتند
کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه به وجود ۳۲ واحد صنعتی آلاینده در این استان اشاره کرد و گفت: این واحدها اولین اخطار سال ۹۸ را دریافت کردند.

آذر ولی‌زاده درباره آخرین وضع صنایع آلاینده استان کرمانشاه افزود: بر اساس آماری که تا پایان سال قبل داریم ۳۲ واحد صنعتی آلاینده در کرمانشاه شناسایی شده است. ‌وی با بیان اینکه در هر نیمه از سال اخطارهای لازم برای رفع آلایندگی به این واحدها داده می‌شود، اضافه‌کرد: اخیراً اخطار ابتدای سال ۹۸ را به این واحدها اعلام کردیم. ‌به گفته ولی‌زاده، برای این واحدها فرجه مشخصی تعیین می‌شود تا در این مدت نسبت به رفع آلایندگی اقدام کنند و بتوانند از لیست صنایع آلاینده خارج شوند.

او از خروج پنج واحد از لیست صنایع آلاینده استان در پارسال خبر داد و افزود: امسال هم تعدادی از واحدها اصلاحاتی در سیستم خود انجام دادند و درخواست بررسی وضع آلایندگی را داشتند و امیدواریم تعدادی از آنها از لیست خارج شوند. ‌معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه گفت: این لیست برای سازمان محیط زیست ارسال خواهد شد و بعد از بررسی‎ها نهایی اگر پاک‌بودن واحدها مشخص شود به ما اعلام خواهد شد. در نهایت اسامی این واحدها در اختیار امور مالیاتی قرار می‌گیرد تا از افزایش یک درصدی مالیات به علت آلاینده بودن خارج شوند. ‌ولی‌زاده با بیان اینکه صنایع آلاینده از نظر شاخص‌های مختلفی از جمله پساب خروجی، گازهای خروجی و… بررسی می‌شوند، ادامه داد: اکثر صنایع بزرگ و مهم استان کرمانشاه از طریق سیستم پایش آنلاین رصد می‌شوند و برخی از واحدها هم به صورت خوداظهاری اطلاعات را در اختیار محیط زیست قرار می‌دهند.

او از وجود تعدادی از صنایع بزرگ استان کرمانشاه در لیست صنایع‌آلاینده هم اعلام کرد و افزود: اکثر این واحدهای آلاینده صنایع کوچک و کارگاه‌های تولیدی هستند.

وی در پایان از در نظر گرفتن تسهیلاتی برای واحدهای صنعتی آلاینده با هماهنگی معاونت اقتصادی استانداری خبر داد تا بتوانند از این طریق اصلاح لازم را در ساختار خود انجام دهند.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ