۳۵ پروژه کشاورزی قرارگاه محرومیت زدایی در خراسان جنوبی اجرا می‌شود
بیرجند ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: ۳۵ پروژه مربوط به آب کشاورزی اعم از احیا و مرمت قنوات، استخرهای ذخیره آب و کانال‌های انتقال آب با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی اجرا می‌شود.
مهدی هنری در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های اعتباری تمامی نهادها و دستگاه‌های خدمت رسان برای کمک به اجرای پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی، از جمله برنامه‌های اولویت دار بسیج سازندگی در مناطق محروم استان خراسان جنوبی است.
وی با اشاره به ظرفیت قرارگاه محرومیت زدایی برای تامین بخشی از اعتبارات مورد نیاز پروژه‌ها گفت: در اواخر سال ۹۷ تفاهم نامه جدیدی با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه منعقد و در راستای آن ۶۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان اجرا شد،۵۰ درصد این اعتبارات از سوی قرارگاه محرومیت زدایی تامین شده و مابقی به وسیله دستگاه‌های اجرایی مرتبط، مشارکت‌های مردمی و کمک‌های خیرین تامین شده است.
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی اظهاد کرد: ضمن اجرای ۳۵ پروژه با اعتبار یک میلیارد و۴۵۰ میلیون تومان با همکاری قرارگاه محرومیت‌زدایی، همچنین ۷ پروژه به مبلغ۵۶۰ میلیون تومان در زمینه اشتغال و با هدف کمک به احداث کارگاه‌های تجمیعی اشتغال و فروشگاه‌های عرضه مستقیم تولیدات روستایی تعریف شده است. دیگر پروژه‌ها در زمینه‌های فرهنگی و مذهبی اعم از مساجد، خانه‌‌های عالم، گلزار شهدا، مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی و ایستگاه دیجیتال تلویزیون تعریف شده است و هم اکنون یک میلیارد و۳۰۰ میلیون تومان اعتبارات تفاهم نامه قرارگاه محرومیت‌زدایی تأمین شده و در این خصوص عملیات اجرایی پروژه‌ها آغاز شده و ۲۵ پروژه در حال اجرا است.‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ