۴۶ هزار شغل امسال در استان کرمانشاه ایجاد می‌شود
کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار کرمانشاه گفت: ایجاد ۴۶ هزار شغل در سال ۹۸ برای استان هدف‌گذاری شده است‏‎.

‎هوشنگ بازوند در نشست با ائمه جمعه استان کرمانشاه با بیان اینکه نمی‌توان توقع داشت که مشکلات استان کرمانشاه یک شبه حل شود، افزود: با بررسی وضع شاخص‌های استان در سال ۹۷ و مقایسه آن با سال‌های ۹۵ و ۹۶ قطعاً تحول مثبت در این حوزه‌ها دریافت می‌شود‏‎. ‎وی گفت: به‌طور نمونه نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ دو و نیم درصد کاهش پیدا کرد و از ۲ر۲۱ درصد به ۱۸٫۷ درصد رسید و نخستین استان در کاهش بیکاری در کشور بودیم‎.

‎بازوند ادامه داد: امسال هم با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر رونق تولید، برنامه‌ای با ۲۰ محور تدوین شده که نشات گرفته از بیانات رهبری در فروردین ماه امسال است. بر اساس این محورها سندی در حال تهیه است که بر اساس آن چشم‌انداز ایجاد ۴۶ هزار شغل در سال ۹۸ برای استان کرمانشاه ترسیم شده است‎.

‎او با بیان اینکه برای موضوع رونق تولید باید فرهنگ‌سازی کرد تا تبدیل به گفتمان مردم شده و از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان حمایت بیشتری شود، اضافه‌کرد: از ائمه جمعه استان کرمانشاه انتظار می‌رود در بحث اشتغالزایی و رونق تولید از برنامه‌ها حمایت کرده و همراهی داشته باشند‏‎.

‎او به وقوع سیل اوایل امسال اشاره کرد و افزود: این حادثه علی‌رغم خسارات بسیار کم جانی، خسارت ۱۵۶۰ میلیارد تومانی به زیرساخت‌های استان کرمانشاه وارد کرد‏‎.‎استاندار کرمانشاه با اعلام اینکه ۴۶۸ ‎روستا و ۵۷۰۰ خانوار به دلیل جانمایی نامناسب و ساخت‌وساز در حاشیه رودخانه‌ها در معرض سیل قرار گرفتند، گفت: از ائمه جمعه تقاضا داریم که تذکرات لازم را به مردم در باره اجتناب از ساخت‌وساز در حاشیه رودخانه‌ها داشته باشند. البته این وظیفه شهرداری‌هاست که مانع این اقدامات شوند.‎‏ بازوند ادامه داد: در موضوع سیل شاهد شکل‌گیری یک انسجام ملی بودیم که موجب افزایش سرمایه اجتماعی شد که اگر ادامه داشته باشد فشارها و تهدیدات دشمن راه به جایی نخواهد برد و آن را تبدیل به فرصت خواهیم کرد‎.‎‏ او در بخش دیگر سخنانش به روند بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در اقدامی بی‌نظیر در کمتر از ۱۶ ماه کار ساخت ۲۹ هزار واحد به اتمام رسیده و ۶۶ هزار واحد نیز تعمیر شده که یک رکورد به حساب می‌آید‎.‎‏

Email this page

نسخه مناسب چاپ