۵۰ درصد محصول خرمای برخی مناطق کرمان از بین رفت
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در برخی مناطق کرمان به محصول خرمای کشاورزان بر اثر خشکیدگی خوشه بیش از ۵۰ درصد خسارت وارد شده، از جبران این کمبود با توجه به تولید یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش خانه ملت، محمود حجتی در خصوص خسارات وارد شده به محصول خرما در استان کرمان، گفت: کشور ما بزرگترین تولید کننده خرما در جهان است و در سال جاری هم در بیشتر محصولات کشاورزی وضعیت مطلوبی داریم.

وی ادامه داد: شرایط تولید محصول خرما تا مرداد در شرق استان کرمان مشکلی وجود نداشت اما در برخی مناطق با ارتفاع پست مانند نرماشیر به دلیل گرمای مداوم، خشک بودن و وزیدن باد خشک محصول خرما دچار خشکیدگی شد و کشاورزان خسارات بسیار زیادی را متحمل شده‌اند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مسئولان میزان خسارت به محصول خرمای باغداران را برآورد و تحت عنوان حادثه غیر منتظره به ستاد حوادث کشور منعکس کردند، تصریح کرد: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته از طریق مسئولان استان، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت کشور، دولت از باغداران خرما پشتیبانی کند زیرا در برخی مناطق به محصول خرمای کشاورزان بر اثر خشکیدگی خوشه بیش از ۵۰ درصد خسارت وارد شده است.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم بتوانیم بخشی از خسارات وارد شده به محصول خرمای کشاورزان استان کرمان را جبران کنیم، خاطرنشان کرد: خسارت وارد شده به محصول خرما در برخی از مناطق استان کرمان بازار را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و میزان تولید خرما در مجموع بیش از سال گذشته است.

نسخه مناسب چاپ