۵۰۰۰فیلم متقاضی شرکت در جشنواره جهانی فجر
سخنگوی جشنواره جهانی فجر اعلام کرد: بیش از پنج‌هزار فیلم کوتاه و بلند از سراسر دنیا متقاضی حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر هستند.
به گزارش ایسنا و طبق اعلام ستاد خبری سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، علیرضا شجاع نوری – سخنگوی سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر – گفت: بعد از اتمام جشنواره سال گذشته با تشکیل یک دبیرخانه ثابت که در تمام طول سال هم فعال بود، بلافاصله کار را برای جشنواره امسال شروع کردیم تا بتوانیم اشراف بیشتری نسبت به فیلم‌های سراسر جهان داشته باشیم.
او اضافه کرد: سعی کردیم دامنه فیلم‌هایی که مورد غفلت جشنواره بوده را روز به روز کمتر کنیم و به جایی برسیم که بتوانیم ادعا کنیم تمام سینمای جهان را پوشش داده‌ایم و می‌خواهیم گزیده آن‌ها را در اختیار مخاطبان جشنواره جهانی بگذاریم. این کار نیاز به زمان و برنامه‌ریزی زیادی داشت که خوشبختانه توانستیم به نتیجه خوبی برسیم.
وی ادامه داد: به عنوان نمونه، با ثبت جشنواره جهانی فیلم فجر در دو سایت مهم film freewayو Fest home که ثبت‌نام فیلم‌ها در جشنواره‌های مهم دنیا از طریق آن‌ها صورت می‌گیرد، بیش از ۵۰۰۰فیلم بلند و کوتاه برای حضور در جشنواره جهانی فرم تقاضا پر کرده‌اند. همچنین دراین مدت چند صد فیلم نیز ازطریق سایت جشنواره جهانی ثبت‌نام کردند و متقاضی حضور آثارشان در جشنواره بوده‌اند.
شجاع نوری یادآور شد: این تعداد فیلم‌ها غیر از آثاری است که با جستجوی مشاورین و دست اندرکاران جشنواره در اقصی نقاط دنیا به جشنواره جهانی دعوت شده‌اند.
او افزود: با این وجود بر خلاف سال‌های گذشته که ما جستجو می‌کردیم و فیلم ها را در گوشه‌ای از دنیا شناسایی و به جشنواره دعوت می‌کردیم، این بار حجم عمده شرکت‌کنندگان در جشنواره، خود تقاضای شرکت و نمایش آثارشان در جشنواره جهانی را داشته‌اند و دعوت از جانب ما نبوده که این اتفاق خوبی است.
سخنگوی سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در پایان گفت: خوشبختانه با توجه به حجم بالای متقاضیان و آثاری که امسال به جشنواره رسیده، دست‌مان بسیار باز است و مشغول انتخاب فیلم‌های خوب هستیم. امیدواریم که جشنواره‌ای پربار به همراه فیلم های جذاب، دیدنی و ارزشمند را شاهد باشیم.
مهلت ثبت‌نام
آخرین مهلت ثبت نام فیلم های متقاضی شرکت در سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام شد.
به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری جشنواره جهانی فیلم فجر، طبق فراخوان این جشنواره که اول اکتبر ۲۰۱۶ (۱۰مهرماه) در سایت رسمی جشنواره و رسانه‌های عمومی منتشر شد، علاقمندان به شرکت در سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر می‌توانند تا دهم اسفند در سایت ثبت‌نام کنند و تا بیستم اسفندمطابق با دهم مارس ۲۰۱۷فیلم‌های خود را به دفتر جشنواره ارسال کنند.
فراخوان منتشر شده شامل قوانین و مقررات، اهداف، شرایط پذیرش آثار، فرآیند انتخاب و برنامه‌ریزی، برنامه‌ها، بخش‌ها، جوایز، فرم ثبت‌نام و گاه‌شمار جشنواره است.
بخش‌های اصلی جشنواره شامل سینمای سعادت (مسابقه بین‌الملل)، جلوه‌گاه شرق (پانورامای سینمای کشورهای آسیایی و اسلامی) و جام جهان نما (جشنواره جشنواره‌ها) خواهد بود و از نمایش فیلم‌های کلاسیک، مستند زیر ذره‌بین و نمایش‌های ویژه به عنوان بخش‌های جنبی یاد شده است.
بخش‌هایی چون دارالفنون (اردوی استعدادیابی)، نشست‌های دانشگاهی و کارگاه‌های آموزشی نیز از جمله رویدادهای جشنواره سی‌وپنجم هستند.
آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.comو پست الکترونیکی جشنواره film@fajriff.comاست.
سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، ۲۱-۲۸آوریل ۲۰۱۷ (۸-۱اردیبهشت ۱۳۹۶) در تهران برگزار می شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ