۵/۸ کیلومتر از بخش شرقی خط ۷ مترو به بهره‌برداری رسید
محسن هاشمی دیروز در مراسم افتتاح ایستگاه محمدیه و بسیج از خط ۷ مترو که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه،اعضای شورای شهر و شهردار تهران برگزار شد با بیان این که چهار دستگاه حفار اتومات وجود داشت که یک دستگاه از تهران خارج شده است و در اسلامشهر کار می‌کند، تصریح کرد: اینها دستگاه‌های گرانی است که قیمتی برابر با ۲۵ میلیون دلار دارند. یک دستگاه توسط قرارگاه خانم النبیاء در خط ۷ مورد استفاده قرار گرفت و دستگاه دیگر توسط شرکت آهاب در خط ۶ به کار گرفته شد. مجموعا به نرخ امروز صد میلیون دلار دستگاه اتومات تونل کن اتوماتیک در تهران داریم که هر دستگاه می‌تواند به طور متوسط روزانه ۱۵ تا ۲۵ متر تونل حفر کند، درحال حاضر یک متر هم حفر نمی‌شود.

رئیس شورای شهر تهران اضافه کرد: لازم است که این صد میلیون دلار سرمایه گذاری که برای خطوط مترو تهران انجام شده است مورد استفاده قرار گیرد. مترو تهران باید به ۱۲ خط و ۴۶۰ کیلومتر و ۲۵۶ ایستگاه توسعه یابد. همان طور که آقای نوبخت گفت تبصره ۱۸ قانون شهرداری ها برای تولید و اشتغال پول پرداخت می‌کند، شرکت مترو می‌تواند با درخواست از دولت چندجبهه ساخت تونل جدید فعال کند و این امر مصادف با خارج شدن دستگاه‌های حفار از تهران نباشد. دستگاه‌ها تا حد محدودی می‌توانند تونل بسازند و بعد از آن مستهلک می‌شوند و دیگر قادر به ارائه سرویس دهی نخواهند بود.

هاشمی یکی از درخواست‌های شورای شهر تهران را ادامه پیدا کردن روند توسعه و ساخت مترو دانست و گفت: باید مصوبات لازم برای تکمیل خطوط ۸، ۹، ۱۰، ۱۱ و ۱۲ گرفته شود. هر خط مترو به صورت مستقیم ده هزار نفر را به کار می‌گیرد.

اجرای ۲ ایستگاه مترو در شرایط سخت تحریم

پیروز حناچی شهردار تهران هم در این مراسم ، گفت: موضوع آلودگی هوا و ترافیک دو مسأله اصلی پایتخت است که مردم تهران بارها به آن اشاره کردند؛ البته اگر در این باره از مردم نظرسنجی شود، قطعا مسایل اقتصادی را اول مطرح می‌کنند اما این دو امر هنوز هم جزو اولویت ها ست، چرا که ارتباط مستقیم با زندگی مردم، اتلاف وقت، اتلاف میلیون ها لیتر سوخت و گسترش ذرات معلق ناشی از سوخت های فسیلی دارد؛ ذرات معلقی که در همین شهر توزیع می شوند و ما باید کنترلشان کنیم.

وی تأکید کرد: کلانشهرها مشکلات مشترکی دارند؛ آلودگی، ترافیک، حاشیه نشینی و اسکان غیررسمی بین عموم کلانشهرهای دنیا مشترک است. به‌عنوان مثال هر چند که رشد جمعیت ٢٢ منطقه تهران به طور متوسط حدود ۲٫۵ درصد بوده است، می‌بینیم که در اطراف تهران و شهرهای اقماری، بعضا رشد جمعیت ١٧ درصدی هم وجود دارد. درست است که این شهرها جدا از حریم تهران اند، اما تاثیرات این موضوع در تهران هم درک می‌شود.

شهردار تهران با اشاره به این‌که اتصال شبکه ریلی از سیاست های اصلی ما است، گفت: در همین زمینه اتصال مترو تهران به پرند، هشتگرد و اسلامشهر هم تعقیب می شود.

نسخه مناسب چاپ