۵۸۰۰ میلیارد ریال برای طرح های اقتصاد مقاومتی اختصاص یافت
سرویس شهرستانها:رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به ضرورت ساخت واحدهای تولیدی برای اشتغال جوانان ، گفت: برای حمایت از طرح های اقتصاد مقاومتی امسال ۵۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته است.

سردار نعمان غلامی در همدان افزود: امسال ۵۰ هزار واحد کوچک اقتصاد مقاومتی با محوریت امنیت غذایی در کشور ایجاد می شود که ۱۲ هزار واحد در بخش صنایع تبدیلی است.

وی اضافه کرد: بسیج سازندگی در برنامه امسال با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در موضوع صنایع تبدیلی و حجم بالای ضایعات محصولات کشاورزی بر ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی تمرکز بیشتری خواهد داشت.

غلامی افزود: در این راستا مطالعه تخصصی توسط کارشناسان در هر استان انجام خواهد شد و محصولاتی را که دارای ضایعات و بدون فرآوری به بازارعرضه می شود ‌شناسایی می کند و با آموزش متقاضیان و ارائه مشاوره های لازم برای ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی درآن مناطق اقدام می کند.

وی با بیان اینکه بخشی از منابع مالی مورد نیاز باید توسط مردم تأمین شود، افزود: این کار موجب پایداری و ماندگاری بیشتر واحدهای تولیدی می شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه در تسهیلات مربوط به طرح‌های اقتصاد مقاومتی مبلغ ۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال به متقاضیان پرداخت می شود، افزود: امسال این تسهیلات در دو مرحله و با سود ۱۶ درصد اعطا خواهد شد. او معرفی الگوهای موفق اقتصاد مقاومتی را از برنامه های فرهنگی بسیج سازندگی اعلام کرد و گفت: از ۳ سال پیش تا کنون اقدام های خوبی برای شناسایی و معرفی طرح های موفق با هدف تشویق جوانان به کار و تولید انجام شده است. وی از نمونه های موفق طرح های اقتصاد مقاومتی به ایجاد ۷۰ کارگاه فرآوری موسیر در روستای حبشی از توابع اسدآباد اشاره کرد و گفت: تولید کنندگان این روستا الگوی خوبی برای نقاط دیگر کشور هستند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ