۶۰۰ هزار خانواده جدید زیر پوشش کمیته امداد قرار گرفتند
 

رئیس کمیته امداد با اشاره به این که ۶۰۰هزار خانوار جدید تحت پوشش قرار گرفته اند، گفت: دو میلیون و ۷۰هزار مددجو سبد کالا می گیرند.

به گزارش مهر، پرویز فتاح در نشست خبری درباره چگونگی توزیع سبد کالا میان نیازمندان زیر پوشش گفت: از روز گذشته سه شنبه توزیع این سبد کالا آغاز شده است و برخی از مددجویان برای دریافت آن به فروشگاه ها مراجعه کرده اند.

وی با اشاره به این که

دو میلیون و ۷۰هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد که شامل پشت نوبتی ها هم می شود، سبد کالا دریافت می کنند اظهار داشت: طی دو هفته گذشته اسامی اعلام شده است که به طور متوسط به هر خانواده ۲۰۰هزار تومان سبد غذایی حمایتی ارائه خواهد شد. فتاح یادآور شد: خانواده یکنفره ۱۰۰هزار تومان، دو نفره ۱۵۰هزار تومان، سه نفره ۲۰۰هزار تومان، چهار نفره ۲۵۰هزار تومان و ۵نفر به بالا ۳۰۰هزار تومان دریافت می کنند که این مبلغ در کارت یارانه آنها شارژ می شود.

رئیس کمیته امداد امام تأکید کرد: مددجویان می توانند با مراجعه به فروشگاه های رفاه، اتکا، افق کوروش، سپه و تعاونی های روستایی، اقلام خود را دریافت کنند.

وی یادآور شد: این مبلغ قابل وصول نیست و حتما باید خرید شود و صرفاً سبد کالای حمایتی است که بیشتر به خوراکی تعلق می گیرد. اقلامی مانند گوشت، مرغ، روغن و حبوبات مدنظر قرار گرفته است. فتاح با اشاره به این که سقف زمانی برای ارائه این سبد مشخص نشده است، تصریح کرد: مددجویان عجله ای برای مراجعه نداشته باشند و می توانند در چند نوبت کالاهای خود را دریافت کنند.

رئیس کمیته امداد امام با اشاره به اینکه تعداد مستمری بگیران ما یک میلیون و ۴۵۰هزار خانواده است، یادآور شد: تعدادی که‌ برای دریافت سبد کالا دریافت کردیم،

دو میلیون و ۷۰ هزار نفر بود که این شامل افراد پشت نوبت و همچنین نیازمندان شناسایی شده بوده است.

فتاح اعلام کرد: هیچ پشت نوبتی نداریم و از مهرماه ۶۰۰هزار خانواده پشت نوبت را تحت پوشش قرار داده ایم که اسامی این افراد برای دریافت سبد کالا معرفی شده است. وی اظهار داشت: برای آبان ماه ۱۰تا ۱۵هزار خانواده جدید را معرفی کردیم که امیدواریم در ۲۶آبان که زمان دریافت مستمری و یارانه است، به این افراد هم پرداخت شود. دولت اعلام کرده است که تا پایان سال طی چند نوبت، سبد حمایتی توزیع خواهد شد.

فتاح در باره معرفی افراد جدید خاطرنشان کرد: دولت برای بهزیستی و امداد سقفی قرار نداده است و ما می توانیم افراد جدیدی که شناسایی می کنیم را برای ماه آینده و مرحله بعدی اعلام کنیم. وی به سالگرد زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این زلزله حدود ۹شهرستان درگیر فاجعه شدند و اگر پیش زلزله‌ها نبود تلفات خیلی بیشتر می‌شد. سه ماه طول کشید به اسکان موقت برسیم؛ یعنی ۹ماه برای عملیات عمرانی مثل خاک‌برداری، نقشه‌برداری و دریافت وام و … زمان وجود داشت.

فتاح با اشاره به اینکه ۵۰۰ واحد را اوایل تیر ماه افتتاح کردیم گفت: ۲۰۰۰واحد دیگر نیز اخیرا افتتاح کردیم و تقریبا مسئولیت ما برای خانواده‌هایی که خانه خود را از دست دادند، رو به پایان است. رئیس کمیته امداد امام با تاکید براین که تصمیم گرفتیم با همکاری دولت و بنیاد مسکن خانه‌های غیرمقاوم مددجویان را هم بازسازی کنیم اظهار داشت: دو هزار و ۷۰۰واحد تا پایان امسال تمام می‌شود.‌به گفته فتاح، برای خانه روستایی ۱۲و خانه‌های شهری ۱۵میلیون تومان کمک کردیم.

وی درباره میزان مقاومت خانه‌های جدید در برابر زمین‌لرزه گفت:نقشه‌های خانه مصوب بنیاد مسکن است و نقشه برای آنهاست و پیمانکاران هم مورد تائید بنیاد مسکن است و نظارت فنی هم با آنها بوده و ما فقط نظارت مکمل داشتیم و خانه‌های ساخته شده از نظر نقشه مورد تائید ماست و همه هم راضی بودند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ