همه شهرآوردهای سنتی تهران در ماه پایانی تابستان
تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس، از هفته هشتم لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور، جمعه این هفته در حالی به مصاف هم می‌روند که در تاریخچه رویارویی‌های این دو تیم، آمار برابری در فصل تابستان، برای دو تیم به ثبت رسیده است.
تیم‌های فوتبال استقلال – پرسپولیس، از هفته هشتم لیگ برتر، ۱۵ شهریور به مصاف هم می‌روند. دو تیم تا پیش از این، ۹ بار در تابستان به مصاف هم رفته‌اند که هر کدام ۳ بار به برتری و ۳ بار به تساوی رسیده اند.
همچنین در شهریور نیز وضع دو تیم باهم برابر است و در چهار دیدار گذشته آنها در این ماه، هر کدام یک پیروزی، بدست آورده و در دو دیدار با نتیجه تساوی به کار خود پایان داده‌اند.
از نتایج جالب و عجیب شهریور می‌توان به برد ۶ بر صفر پرسپولیس در سال ۵۲ اشاره کرد، ضمن اینکه در بردهای سریالی استقلال مقابل پرسپولیس در سال‌های اخیر، سومین برد این تیم در شهرآورد ۷۱ در همین ماه، رقم خورد تا پرسپولیسی‌ها در شکست‌هایشان به استقلال، پس از آن بازی، سوبله شوند.
همچنین در تاریخ لیگ برتر و در ۱۲ دوره برگزاری این مسابقات، دو تیم دو بار به مصاف هم رفته‌اند که هر دو دیدار شهریور برگزار شده است که یک برد برای استقلال و یک تساوی در بین نتایج دو تیم به ثبت رسیده است.

نسخه مناسب چاپ