کوتاه آموزشی
برگزاری المپیاد کشوری دانشجویان علوم پزشکی از شنبه
مدیر مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری پنجمین المپیاد علمی دانشجویان کشور از روز شنبه ۱۶ تا ۲۱ شهریور در کرمان، به تشریح برنامه‌های این المپیاد پرداخت.
سلیمان احمدی در گفت‌وگو با ایسنا،با اشاره به شرکت ۵۲۰ دانشجو از ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور در المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی، تصریح کرد: دانشجویان شرکت کننده منتخبین دانشگاه‌های محل تحصیل خود هستند که در آزمون درون دانشگاهی شرکت کرده و در فراخوانی که قبلا به دانشگاه‌ها اعلام شده بود، معرفی شده‌اند.
مدیر مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری پنجمین المپیاد علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی در مدت شش روز، اظهارکرد: این آزمون در دو مرحله انفرادی و تیمی برگزار می‌شود که در مرحله تیمی،‌ شش تیم از دانشگاه‌های مختلف انتخاب و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. وی با بیان اینکه در پایان مرحله انفرای به نفرات اول تا سوم و همچنین در پایان مرحله تیمی به سه تیم برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد، افزود: نفرات برتر این المپیاد طبق آیین‌نامه خدمات آموزشی به عضویت در ستاد استعدادهای درخشان در می‌آیند و از امتیازاتی برای ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی برخوردار می‌شوند.

اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری
نتایج نهایی آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۲ امروز سه‌شنبه اعلام می‌شود.
حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۲ از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.orgاعلام می‌شود، اظهارکرد: در آزمون ورودی دوره دکتری ۲۱۷ هزار و ۸۶۶ نفر ثبت‌نام کردند که۴۱٫۱۷ درصد داوطلبان زن و ۵۸٫۸۳ درصد آنان مرد بودند.
وی افزود: از مجموع افرادی که انتخاب رشته کرده‌اند تعداد ۲۱ هزار و ۲۰۳ داوطلب در ردیف معرفی شدگان برای شرکت در مصاحبه یک کد رشته محل یا دو کد رشته محل یا سه کد رشته محل یا چهار کد رشته محل یا پنج کد رشته محل قرار گرفتند. توکلی با اشاره به ظرفیت پذیرش ۱۰ هزار و ۸۰۹ نفر در آزمون دکتری، تصریح کرد: از این تعداد ۸۱۸۰ نفر در دوره روزانه، ۱۰۷۴ نفر در نوبت دوم، ۲۳۵ نفر در پیام نور، ۱۵۳ نفر در مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و ۱۱۶۷ نفر در پردیس‌های خودگردان پذیرفته می‌شوند. وی با اشاره به زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان در روزهای یکشنبه،‌ دوشنبه و سه‌شنبه ۱۷، ۱۸ و ۱۹ شهریور ماه، گفت: در صورتی که دانشگاهی زمان ثبت‌نام خود را اعلام نکرده است داوطلبان باید با در دست داشتن مدارک خود در روزهای مذکور برای ثبت‌نام به دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.

دلایل تغییرات مدیریتی در دانشگاه صنعتی اصفهان
سرپرست وزارت علوم درباره برکناری رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و ریاست دانشگاه علامه به برخی موارد اشاره کرد.
جعفر توفیقی در گفتگو با مهر، درباره علت تغییر رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، گفت: بعد از فضای جدیدی که بعد از انتخابات ریاست جمهوری پیش آمد و برنامه هایی که رئیس جمهور اعلام و رسیدگی به مطالبات دانشگاهیان را مطرح کرد، دانشگاهیان هم در این فضا انتظار دارند که مدیریت ها خودشان را با فضای جدید هماهنگ کنند. وی ادامه داد: بنابراین، ضمن احترام به رئیس محترم پیشین دانشگاه صنعتی اصفهان، مجموعه در وزارت علوم به این جمع بندی رسید که متناسب با این فضای جدید تغییراتی در این دانشگاه اعمال شود. وی در پاسخ به این سوال که آیا روند تغییر در روسای دانشگاه ها ادامه خواهد داشت یا خیر، تاکید کرد: بیش از آنکه به تغییر مدیران اعتقاد داشته باشم به اصلاح رفتارهای مدیریتی اعتقاد دارم و معتقدم مدیران ظرفیت ها و سرمایه های کشور به شمار می آیند و باید فارغ از گرایش هایی که دارند، حداکثر استفاده را از آنان برد. توفیقی تصریح کرد: لازم است رفتارهای مدیریتی با فضای موجود در کشور متناسب شود، بنابراین تغییر مدیران در حد ضرورت و استعفا صورت می گیرد.

الحاق ۱۲ واحد پژوهشی به پژوهشگاه دانشگاه علم و صنعت
هیات امنا دانشگاه علم و صنعت با الحاق ۱۲ واحد پژوهشی به پژوهشگاه علم و صنعت ایران به صورت مشروط موافقت کرد.
به گزارش مهر‌، درشانزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه، موضوع «الحاق دوازده پژوهشکده یا مرکز پژوهشی جدید، به واحدهای تحت پوشش پژوهشگاه علم و صنعت ایران» بررسی و با شرایطی مورد موافقت قرار گرفت. در این جلسه، هیات امنای دانشگاه الحاق دوازده پژوهشکده یا مرکز پژوهشی، ذیل پژوهشگاه علم و صنعت ایران، مشروط به عدم استفاده از منابع عمومی دولت و انجام فعالیت به صورت خودگردان، با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوط موافقت کرد. پژوهشکده فناوری های نوین در حمل و نقل ریلی، پژوهشکده توربین گاز ، ‌‌‌پژوهشکده هیدرودینامیک کاربردی و سامانه های دریایی، پژوهشکده مدیریت شهری، پژوهشکده الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت از جمله این پژوهشکده ها است. پژوهشکده منابع هیدروکربوری، پژوهشکده مهندسی فرایند،مرکز پژوهش و فناوری علم و توسعه ، مرکز پژوهش و فناوری دفاع سایبری، مرکز پژوهش و فناوری توسعه بازی­های رایانه ­ای، مرکز پژوهش و فناوری مطالعات راهبردی و بین­ الملل فاواو مرکز پژوهش و فناوری آفاق نیز از دیگر پژوهشکده‌هایی هستند که با الحاق آنها به واحدهای تحت پوشش پژوهشگاه علم و صنعت ایران موافقت شد.

اعلام نتایج ارشد و دکتری دانشگاه آزاد تا پایان هفته
مرکز آزمون دانشگاه آزاد، نتایج نهایی آزمون های ارشد و دکتری ۹۲ را پایان هفته جاری اعلام خواهد کرد.
به گزارش مهر، مرکز آزمون دانشگاه آزاد نتایج نهایی آزمون های ارشد و دکتری این دانشگاه را پایان هفته جاری و طی روزهای ۱۴ یا ۱۵ شهریور در سامانه
www.azmoon.com اعلام خواهد کرد. در آزمون کارشناسی ارشد، با اعلام مرکز آزمون ۷۰ هزار داوطلب پذیرفته می شود. هنوز ظرفیت دکتری این دانشگاه از سوی مرکز آزمون اعلام نشده است.

نسخه مناسب چاپ