کوتاه از چهار گوشه کشور
برپایی نمایشگاه نقاشی (سمفونی مداد) در بهبهان
بهبهان ـ خبرنگار اطلاعات: نمایشگاه نقاشی (سمفونی مداد) با همکاری انجمن هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهبهان در نگارخانه میرزا شوقی این شهر برپا شد.
فرج‌الله اجرامی مسئول برپایی این نمایشگاه گفت: بیش از ۴۰ اثر شامل تابلوهای رنگ و روغن و مداد رنگ همراه با طرح ابتکاری در دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

نمایشگاه میناکاری در اراک برپا شد
اراک ـ خبرنگار اطلاعات: نمایشگاه میناکاری با عرضه ۱۰۰ اثر فاخر از میناکاران استان مرکزی در موزه صنایع دستی حسن‌پور اراک دایر شد.
رضا چاوشی استاد میناکار میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در آیین افتتاح نمایشگاه گفت: ۴۰۰ هنرجو در این استان هنر میناکاری را فرا گرفته‌اند و هم‌اکنون شرایط کار دائم برای ۵۰ هنرجو در کارگاه میناکاری موزه مرحوم حسن‌پور مهیا است.
وی گفت: استان مرکزی بعد از استان اصفهان طلایه‌دار این هنر فاخر و سنتی است.
او با اشاره به اینکه میناکاری در سال ۱۳۸۵ از استان اصفهان به استان مرکزی منتقل شده است؛ اضافه کرد: مردم این استان مخصوصاً شهرهای اراک و تفرش از این هنر استقبال خوبی کردند.
او گفت: قدیمی‌ترین نمونه‌های میناکاری نشان می‌دهد که این هنر برای نخستین بار در ایران شکل گرفته و بعد از آن به سایر نقاط دنیا راه یافته است.
به گفته این استاد میناکار، زمان شکل‌گیری این هنر ۵۰۰۰ سال قبل است اما در دوران معاصر به دست فراموشی سپرده شده و از سال ۱۳۱۰ توسط استاد اصفهانی به نام «شکرالله صنیع‌زاده» احیا شد.

بهره‌برداری از پروژه برق‌رسانی روستایی در تنکابن
تنکابن ـ خبرنگار اطلاعات: برق‌رسانی به ۲۵ خانوار روستایی در بخش مرکزی شهرستان تنکابن با اعتبار ۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
رئیس اداره برق تنکابن در این مراسم گفت: با بهره‌برداری از پروژه برق‌رسانی به روستای بالابند (حاجته) ۲۵ خانوار این روستای محروم بخش مرکزی از مزایای برق برخوردار شدند.
فریدون افسری افزود: تنکابن دارای مناطق محروم بسیاری است،
اما با تلاش شرکت برق منطقه‌ای غرب استان مازندران و کارکنان اداره برق تنکابن تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت برق
برخوردار شده‌اند.
این روستا در حدود ۴۰ کیلومتری از مرکز شهرستان تنکابن در بخش مرکزی بین تنکابن و رامسر قرار دارد که دارای جمعیتی با ۲۵ خانوار بوده و از روستاهای محروم محسوب می‌شود.
فرماندار ویژه تنکابن در مراسم بهره‌برداری از پروژه برق‌رسانی به روستای محروم بالابند (حاجته) در بخش مرکزی گفت: مسئولان در پاسداشت خون شهدا بر خود وظیفه می‌دانند تا در راستای حل مشکلات مردم به ویژه مناطق محروم از تمام توان خود بهره‌گیری کنند.

سارق مسلح در شاهین‌شهر دستگیر شد
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: سارقی که از یک دستگاه خودرو سواری هیوندا مسلحانه سرقت کرده بود و قصد انجام چندین سرقت دیگر را داشت، با تلاش مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه دستگیر شد.
سرهنگ غلامعباس بلفکه فرمانده انتظامی شاهین‌شهر و میمه با اعلام این خبر گفت: پس از شناسایی مخفیگاه متهم و با هماهنگی قضایی در یک عملیات ویژه مأموران موفق به دستگیری سارق و مالک واحد مسکونی شدند.
او افزود: متهم چندی پیش در شهر اصفهان اقدام به سرقت مسلحانه از یک خودرو سواری هیوندا کرده بود و با این خودرو سرقتی برای انجام سرقت مسلحانه دیگر به خمینی‌شهر رفته بود.
به گفته وی متهم پس از اینکه اطلاع یافته بود گشت انتظامی خمینی‌شهر از حضور او در این منطقه آگاه شده است از این شهرستان فرار کرده و در منزل مسکونی در شاهین شهر مخفی شده بود.
سرهنگ بلفکه اضافه کرد: مأموران در بازرسی از مخفیگاه وی خودرو سوناتای مسروقه، دو قبضه سلاح کمری و چهار خشاب و ۱۲?تیر?فشنگ جنگی و یک شوکر برقی کشف کردند.متهم دستگیر شده برای گذراندن مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

نسخه مناسب چاپ