برگزاری همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران در دانشگاه زنجان
زنجان ـ خبرنگار اطلاعات: هشتمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران از امروز به مدت سه روز در دانشگاه زنجان برگزار می‌شود.
دکتر امیر مؤمنی، دبیر علمی این همایش آشنایی با پژوهش‌های جدید در گستره زبان و ادب فارسی، گفتگو و تبادل‌نظر شرکت‌کنندگان در عرصه‌های پژوهشی زبان و ادب فارسی، ترغیب پژوهشگران جوان به ژرف‌اندشی در پژوهش‌های علمی و توجه به زبان فارسی به عنوان یکی از مؤلفه‌های مهم وحدت ملی را از اهداف مهم این همایش برشمرد و افزود: از ۱۲۰۰ مقاله رسیده به دبیرخانه همایش ۴۰۰ مقاله بعد از انجام مراحل داوری پذیرفته شده است.
وی با بیان اینکه از مجموع مقالات پذیرفته شده حدود ۱۰۰ مقاله به صورت سخنرانی در این همایش ارائه خواهد شد، افزود: در نشست عمومی ‌همایش چهار نفر از استادان برجسته ادبیات فارسی دکتر مجتبایی، دکتر محقق، دکتر پورنامداریان و دکتر رواقی سخنرانی خواهند کرد.
او مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، سفرا و کارداران فرهنگی بیش از ۱۰ کشور از جمله کشورهای چین، ترکیه، قزاقستان و تاجیکستان را از جمله میهمانان ویژه هشتمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران اعلام کرد و گفت: حدود ۵۰ نفر از استادان بزرگ زبان فارسی ایران و کشورهای خارجی همچون هندوستان، بنگلادش و تاجیکستان نیز برای شرکت در این همایش دعوت شده‌اند.
دبیر علمی هشتمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ایران با اشاره به اینکه دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و دوایر دولتی استان در این همایش مشارکت دارند، افزود: برپایی نمایشگاه انتشارات روزنامه اطلاعات، نمایشگاه کتاب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، نمایشگاه کتاب پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و نمایشگاه صنایع دستی و برگزاری ۳۰ نشست علمی از جمله برنامه‌های جنبی این همایش است.

نسخه مناسب چاپ