مسجد جامعی رئیس شورای شهر تهران شد
سرویس سیاسی ـ اجتماعی: احمد مسجد جامعی در نخستین جلسه دوره چهارم شورای شهر به ریاست این نهاد انتخاب شد.
به گزارش خبرنگار «اطلاعات» دیروز پس از انجام مراسم تحلیف اعضای جدید شورا، رای گیری برای انتخاب اعضای هیأت رئیسه انجام شد که مسجدجامعی از ۳۱ رای مأخوذه، ۱۶ رای و چمران رقیب وی ۱۵رای کسب کرد.
همچنین ۲۲ عضو شورا به مرتضی طلایی برای سمت نایب رئیسی رای دادند و این درحالی بود که حکیمی‌پور، رقیب او برای این کرسی، حین رای‌گیری، انصراف خود را اعلام کرد.
بر اساس آیین‌نامه شورا، انتخاب دومنشی و سخنگو هم باید در نخستین جلسه از دور جدید صورت می‌گرفت که بر این اساس، هادی ساعی و الهه راستگو به عنوان منشی و تقی‌پور به عنوان سخنگوی شورا برگزیده شدند.
ریاست سنی نخستین جلسه شورای شهر دیروز بر عهده دکتر عباس شیبانی بود و رضا زاده و پیرهادی، اعضای جوان شورا با او در این امر همکاری کردند.
اظهارات مسجد جامعی
با رسمیت یافتن جلسه دیروز شورای شهر پس از تحلیف و انتخابات هیئت رئیسه، احمد مسجد جامعی رئیس جدید شورا در جایگاه خود حاضر شد و تاکید کرد: از تمامی همکارانم که با رفتاری صمیمانه و با اصول اخلاقی، هیأت رئیسه را انتخاب کردند تشکر می‌کنم؛ این رفتار نمایندگان مردم، ویترین رفتار اجتماعی شهروندان است.
او ادامه داد: شورای شهر در دوره جدید به همدلی بیشتر نیاز دارد تا شهری آباد داشته باشیم و این موضوع فقط در صورتی محقق می‌شود که مردم شهرشان را دوست داشته باشند.
رئیس شورا با اشاره به تنوع سلیقه‌های سیاسی در دوره چهارم افزود: برخی، از تنوع این سلیقه‌ها نگران بودند اما باید گفت که این، تهدید نیست و فرصت محسوب می‌شود و فقط با وجود این گرایش‌های سیاسی مختلف می‌توان به موفقیت دست یافت.
مسجد جامعی تأکید کرد: در انتخابات هیأت رئیسه همه گروه‌های سیاسی مشارکت داشتند و این یعنی حضور همه اقشار مردم؛ تهران هم مانند شورا، از گروه‌ها و فرهنگ‌های مختلف تشکیل شده است که در عین حال، وحدت خاصی در آن به چشم می‌خورد.
توجه به فرهیختگان
رئیس شورای چهارم به اهمیت وجود فرهیختگان در شهر اشاره کرد و ادامه داد: باید ظرفیت پرداختن به فرهیختگان و فرزانگان در تهران افزایش یابد، زیرا تهران به همکاری دانشمندان، صاحب‌نظران و فرهیختگان بسیار نیاز دارد که امیدواریم شورای چهارم به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.
بیعت با آرمان‌های امام راحل (ره)
مسجدجامعی به سخنان امام راحل(ره) در اهمیت نقش شوراها اشاره کرد و ادامه داد: برای آنکه فعالیت ما در این نهاد، ادامه نگاه بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران باشد، در نخستین روز کاری خود به مرقد امام (ره) می‌رویم و با حضور یادگار ایشان، حجت الاسلام حاج سید حسن خمینی با آرمان‌های رهبرمان تجدید بیعت می‌کنیم.
او همچنین از زحمات اعضای دوره سوم که در دوره جدید حضور ندارند قدردانی و به گوشه‌هایی از فعالیت‌های دکتر محمدعلی نجفی،‌دکتر معصومه ابتکار، پروین احمدی‌نژاد، حمزه شکیب، رسول خادم، خسرو دانشجو و حسن بیادی اشاره کرد.
رئیس شورای شهر در پاسخ به برخی ابهام‌های اعضا درباره انتخاب نشدن شهردار در نخستین جلسه و تعیین سرپرست شهرداری تاکید کرد: مانند دوره‌های گذشته، شهردار فعلی تا روزهای انتخاب شهردار جدید در این سمت می‌ماند، ولی نباید اسناد مالی را امضا کند.
براساس این گزارش، جلسه آینده شوررای شهر یکشنبه به صورت غیرعلنی برگزار می‌شود و انتخاب شهردار تهران از جمله دستورجلسه‌های آن است.

نسخه مناسب چاپ