جزئیات برنامه وزارت بهداشت برای بازگشت آرامش به بازار دارو
معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو به تشریح برنامه های کوتاه مدت سازمان متبوعش برای بازگشت آرامش به حوزه دارویی کشور پرداخت.
به گزارش مهر، دکتر رسول دیناروند با اشاره به فشاری که مردم در حوزه دارو طی یکی دو سال اخیر تحمل کرده اند، گفت: وزارت بهداشت و دولت قبلی همه تلاش خودشان را کردند تا مشکلات کمتر شود. به هر حال وضعیت ما در حال حاضر به گونه ای است که احساس می کنم کمبودهای دارویی در یکی دو ماه گذشته رو به بهبود گذاشته و در آینده هم همین طور خواهد بود.
دیناروند ادامه داد: تلاش می کنیم با تامین اعتبارات لازم، افزایش هزینه داروهای بیماران به خصوص بیماران خاص، صعب العلاج و مزمن را جبران کنیم.رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: تامین هزینه ها در چارچوب اعتبارات قانون بودجه خواهد بود فقط می خواهیم دولت، سرعت تخصیص این اعتبارات را بیشتر کند. به همین میزان، بخش زیادی از مشکلات برطرف می شود و اگر کمبودی وجود داشت مطمئن هستم که دولت حمایت خواهد کرد.
وی در ادامه به اعتبارات لازم برای حوزه دارو اشاره کرد و افزود: فعلا برای جبران هزینه های مردم در حوزه دارو، در حدود ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار در ۳ ردیف مختلف تعریف شده است گفت:حدود ۷۰۰ میلیارد تومان از اعتبار ۲۴۰۰ میلیاردی آماده هزینه کردن است، مطمئن هستیم که بقیه اعتبار را هم
می توانیم بگیریم چون درخواست ما از دولت این است که اعتبار لازم زودتر از زمان بندی سالیانه به وزارت بهداشت داده شود که البته قولهایی گرفته ایم که این کار انجام شود .

نسخه مناسب چاپ