‎ماجرای ۸ ساعت گروگانگیری در شرکت واحد از زبان رئیس پلیس تهران
سرویس حوادث: رئیس پلیس تهران جزئیات عملیات هشت ساعته پلیس برای دستگیری عامل گروگانگیری در ساختمان شرکت واحد را تشریح کرد.
سردار حسین ساجدی نیا گفت: حوالی ساعت ۱۰و۳۰ دقیقه چهارشنبه ۱۳ شهریورجاری در تماسی با پلیس ۱۱۰ اعلام شد که چند نفر در یکی از دفاتر شرکت واحد اتوبوسرانی تهران توسط یک فرد گروگان گرفته شده‌اند. وی افزود: در پی این حادثه عوامل پلیس همراه با مسئولان مربوطه و واحد رهایی گروگان به سرعت در محل حاضر شدند و برای جلوگیری از وارد شدن هرگونه آسیبی به شهروندان و افراد به گروگان گرفته شده ابتدا به وسیله تلفن و سپس به شکل حضوری با فردی که به عنوان گروگانگیر مطرح شده بود، وارد مذاکره شدند که این مذاکره حدود هشت ساعت به طول انجامید.
فرمانده انتظامی تهران با اشاره به این که از آقای تورک، معاون دادستان تهران نیز درخواست کردیم که به محل بیایند افزود: حضور ایشان در صحنه در کنار پلیس بسیار موثر بود. وی درباره این که هدایت کل عملیات بر عهده چه کسی بود، گفت: بنده شخصاً هدایت عملیات را تا دستگیری فرد گروگانگیر و آزادی گروگان‌ها بر عهده داشتم و خودم با گروگانگیر مذاکره می‌کردم.
ساجدی نیا ادامه داد: سرانجام ماموران پلیس با استفاده از یک لحظه غفلت گروگانگیر وارد اتاق شدند و وی را دستگیر کردند.
رئیس پلیس پایتخت با اشاره به سابقه مشکلات روحی و روانی متهم دستگیر شده گفت: در بررسی‌هایی که انجام دادیم مشخص شد این فرد در سال‌های قبل در یکی از آسایشگاه‌های روانی بستری بوده است.
وی اضافه کرد: عملیات رهایی گروگان‌ها حوالی ساعت ۱۹ و۳۰ دقیقه عصر چهارشنبه به اتمام رسید وعامل گروگانگیری پس از بازجویی و تشکیل پرونده در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.‏

نسخه مناسب چاپ