اخبار کوتاه اقتصادی
دستور ترخیص فوری داروهای بیماران خاص
گمرک ایران در بخشنامه‌ای به گمرک‌های داخلی دستور ترخیص فوری اقلام دارویی مربوط به بنیاد امور بیماری‌های خاص با رعایت کامل مقررات مربوطه را صادر کرد.در بخشنامه فرود عسگری مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران به گمرک‌های کشور آمده است: حسب دستور رئیس کل گمرک و پیرو بخشنامه مورخ ۲ر۱۰ر۹۱ پیگیری ، چنانچه اقلام دارویی بنام بنیاد امور بیماری‌های خاص در آن گمرک موجود باشد، نسبت به ترخیص آن با رعایت کامل مقررات تسریع کنند.

مرکز مبادلات ارزی منحل نمی‌شود
مرکز مبادلات ارزی به هیچ وجه منحل نمی‌شودو همچنین کمبود ارز هم نداریم.
به گزارش فارس، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی در حاشیه بیست و چهارمین همایش بانکداری اسلامی درباره برنامه‌های این بانک برای بازار ارز گفت: همان طور که گفتم بانک مرکزی اقدام عجولانه و ضربتی برای بازار ارز ندارد، ولی این موضوع به این معنا نیست که ارز کم داریم؛ بانک مرکزی حضور فعالی در بازار دارد.

سقوط ۵۰ دلاری قیمت جهانی طلا
قیمت جهانی هر اونس طلا، بیش از ۵۰ دلار کاهش داشته است.
به گزارش فارس، با نگاهی به نمودار سایت کیتکو می‌توان به این نتیجه رسید که آخرین قیمت در روز ۵ سپتامبر، ۱۳۷۱ دلار و ۳۰ سنت بوده و همچنین قیمت جهانی طلا در ۴ سپتامبر و در بازار نیویورک روی ۱۳۹۱ دلار و ۶۰ سنت بسته شده است.قیمت جهانی طلا همچنین روز ۳ سپتامبر در بازار نیویورک روی ۱۴۱۲ دلار و ۲۰ سنت بسته شده است. لذا می‌توان نتیجه گیری کرد نسبت به هفته گذشته هر اونس طلا نزدیک به ۵۰ دلار کاهش قیمت داشته است.

جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو برگزار شد
نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو در دولت یازدهم برگزار شد. به گزارش ایسنا،براساس اخبار به دست آمده، بررسی وضع کاهشی تولید خودرو و راه‌های افزایش تولید این محصول از مهمترین موضوعات مورد بحث در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو در دولت جدید بوده است.در این جلسه خودروسازان و قطعه‌سازان از سه چالش تامین نقدینگی، تامین قطعات و تحریم و نقل و انتقال پول به عنوان مهمترین مشکلات فعلی این صنعت نام بردند.

نسخه مناسب چاپ