کوره بلند شماره ۲ ذوب‌آهن اصفهان در مدار تولید قرار گرفت
زرین‌شهر و اصفهان ـ خبرنگاران اطلاعات: همزمان با هفته دولت کوره بلند شماره ۲ ذوب‌آهن اصفهان که با همت کارشناسان داخلی و تلاشگران این شرکت بازسازی شد، در مدار تولید قرار گرفت.
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در آیین راه‌اندازی کوره بلند شماره?۲، راه‌اندازی این کوره را گامی بزرگ برای افزایش تولید و حرکت در جهت کاهش واردات محصولات فولادی دانست و گفت: با راه‌اندازی این کوره، تولید روزانه چدن این شرکت از مرز ۷۰۰۰ تن گذشت و از هفته دوم شهریور تولید چدن به ۸۰۰۰ تن در روز می‌رسد. اردشیر سعد محمدی افزود: ظرفیت تولید این شرکت در مقایسه با ابتدای امسال به دو برابر افزایش یافته است.او در ادامه، افزایش ظرفیت ۲ میلیون تن در برنامه میان‌مدت، ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برای سال ۹۳ و ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۹۴ را از برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت اعلام و اظهار امیدواری کرد: با اجرای طرح‌های توسعه‌ای، ظرفیت ذوب‌آهن تا پایان سال ۹۷ به بیش از ۶میلیون تن افزایش یابد.
وی از اجرای ۳۰ طرح برای افزایش ظرفیت و بهره‌وری این شرکت خبر داد.
معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌آهن اصفهان هم گفت: کوره بلند شماره ۲ ذوب‌آهن، یک میلیون و ۴۰۰هزار تن در سال تولید دارد که در واقع یک کارخانه دیگر محسوب می‌شود.
اردشیر افضلی، این افزایش تولید را موجب تحول در خط تولید ذوب‌آهن و فولاد کشور دانست و افزود: این طرح عظیم یک تعمیرات نبود، بلکه ساخت یک کوره جدید بود چرا که از کف کوره تا انتهای کوره در محدوده بارگیری به طور کامل تعویض شد.
او هزینه ارزی این تعمیرات را ۱۶میلیون و ۹۰۰هزار یورو و هزینه ریالی آن را ۷۸۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

نسخه مناسب چاپ