کوتاه آموزشی
بررسی وضعیت استادان بازنشسته دانشگاه علامه طباطبائی
سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی گفت: از همه افرادی که بتوانند به ارتقای فضای علمی دانشگاه کمک کنند استفاده می‌کنیم.
حسین سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ در خصوص وضعیت استادان بازنشسته در هشت سال اخیر، تصریح کرد: در ابتدا باید بررسی شود که این استادان به خواست خود بازنشسته شده‌اند یا دلیل دیگری داشته است، در نهایت پس از بررسی‌های انجام شده مطابق نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌توان درباره آن تصمیم گرفت. وی درباره تفکیک جنسیتی در این دانشگاه ، گفت: باید دید، نظر و سیاست شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه چیست و مطالعه کارشناسی در این زمینه انجام شود. سلیمی در پایان، گفت: تک تک دانشجویان ته قلب من محترمند.

رتبه‌بندی جایگزین تیپ‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌شود
معاون آموزشی وزارت بهداشت از رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در آینده نزدیک خبر داد.
دکتر بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد رقابت در دانشگاه‌ها، گفت: در همین راستا طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌ها را احیا کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی هستیم که بتوانیم این سیستم را جایگزین تیپ‌بندی کنیم. وی افزود: در رتبه‌بندی دانشگاه‌های علوم پزشکی شاخص‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی تاثیر خواهند داشت. عین‌اللهی با بیان این که این رتبه‌بندی در مرحله اول دو سال یکبار انجام خواهد شد، تصریح کرد: برای سال اول به دانشگاه‌ها فرصت دادیم تا دو سال برای ارتقای خود فرصت داشته باشند. معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: مرحله مقدماتی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها تا شش ماه آینده انجام و در سال آینده اجرایی خواهد شد.

۱۷ سال، میانگین سن کار فرهنگیان است
رییس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تا پایان شهریور مرحله اول آموزش ضمن خدمت ۲۱۰ هزار معلم کلاس‌های سوم و هفتم به پایان می‌رسد.
به گزارش ایسنا، اسدالله اسدی گرمارودی با اشاره به آموزش ۴۹۰۰ مدرس ویژه کتاب های جدیدالتالیف برای پایه سوم و هفتم، افزود: این مدرسان ۶۰ هزار معلم پایه سوم و ۱۶۰ هزار معلم پایه هفتم را مورد آموزش قرار دادند و تا پایان شهریور ماه مرحله اول آموزش ضمن خدمت ۲۱۰ هزار معلم کتاب‌های جدیدالتالیف به پایان می‌رسد. رییس مرکز آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه میانگین سن کار فرهنگیان بالای ۱۷ سال است، ابراز امیدواری کرد: فرهنگیان با استفاده از این تجارب و مهارت‌ها بتوانند در مرحله تغییر کتب موجود آموزش کتاب‌های جدید التالیف برای اجرای بهتر سند تحول استفاده کرده و خلاقیت و تجارب خود را بهتر بکار بگیرند.

پوشش تحصیلی ۷ر۹۸ درصد کودکان لازم‌التعلیم در کشور
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، گفت: امسال جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که ۷ر۹۸درصد کودکان لازم‌التعلیم را تحت پوشش قرار داده است.
به گزارش فارس، فاطمه قربان با اشاره به این که برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای بود تا بتوانیم سالی ۲۰ هزار نفر از کودکان بازمانده از تحصیل را جذب کنیم، افزود: برنامه‌ریزی ما به گونه‌ای است که تا پایان برنامه پنجم توسعه باید عدد کودکان لازم‌التعلیم را به صفر برسانیم که حدود دو سال تا پایان برنامه باقی مانده و طبق برنامه خوب پیش می‌رویم.

نتایج کنکور پنجشنبه اعلام می‌شود
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۲ زودتر از ۲۱ شهریور اعلام نمی شود.
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با فارس گفت: با توجه به برنامه زمان‌بندی شده در سازمان امکان اعلام نتایج نهایی ۹۲ زودتر از زمان تعیین شده وجود ندارد. وی افزود: در دو هفته گذشته اسامی
۳۰ هزار نفر از پذیرفته شدگان دانشگاه شاهد و فرهنگیان را اعلام کرده‌ایم و این داوطلبان برای پذیرش در مرحله دوم، دو هفته زمان داشتند که مصاحبه‌هایشان را انجام دهند. خدایی در ادامه خاطرنشان کرد: این پروسه زمانی تا هفته جاری به طول می‌انجامد و همچنین فرآیند گزینش علمی داوطلبان حدود ۴ یا ۵ روز طول می‌کشد. وی تاکید کرد: طبق این برنامه‌ریزی اعلام نتایج نهایی کنکور را برای روز ۲۱ شهریورماه در نظر گرفته‌ایم و فقط ممکن است این زمان یکی دو روز عقب بیفتد اما اعلام نتایج زودتر از این زمان ممکن نیست.

نسخه مناسب چاپ