معاون اول رئیس جمهوری: آثار مثبت سیاست‌های اقتصادی دولت سال آینده عینی می‌شود
دکتر اسحاق جهانگیری با اشاره به برخی ویژگی های برجسته دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: قانون گرایی و اخلاق گرایی از مهمترین ویژگی های دولت یازدهم است و معتقد هستیم که باید اخلاق حسنه و نیکو از سوی دولتمردان مشاهده و در جامعه منتشر شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، معاون اول رئیس جمهوری پیش از ظهر دیروز در مراسم تودیع و معارفه صدوقی و حاجی میرزایی دبیران سابق و فعلی هیات دولت، از اعضاء دولت یازدهم به عنوان پاکترین و مجرب ترین افراد یاد کرد و افزود: متاسفانه برخی افراد سخنان نادرستی درباره دولت می گویند اما بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در هفته دولت درباره دولت یازدهم، گویا و نشان دهنده ویژگی های این دولت است.
وی افزود: دولت باید با نگاه احترام آمیز به منتقدین و مخالفین خود بنگرد و در مقابل نقدها خود را پاسخگو بداند چرا که نقد یک ودیعه الهی است.
دکتر جهانگیری در ادامه با بیان این که اصلی ترین بار اداره کشور بر دوش دولت است گفت: امروز کشور هم به لحاظ وضع اقتصادی و هم از نظر مسائل بین المللی تحت فشار است و از همه کسانی که دلسوز نظام و ملت ایران هستند انتظار می رود که دولت را در پیشبرد اهداف و عبور از مشکلات یاری کنند.دکتر جهانگیری با تأکید بر لزوم پاسخگو بودن دولت در قبال مردم افزود: دولت خود را در مقابل خداوند، مقام معظم رهبری، مردم و شهدا متعهد و پاسخگو می داند چرا که هر دولتی که از پاسخگویی دور باشد و خود را مکلف به آن نداند به مسیر انحراف کشیده خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر این که منافع ملی کشور باید بر همه مسائل ترجیح داده شود، تصریح کرد: منافع ملی در رأس همه تصمیمات قرار دارد و نباید در تصمیم‌گیری‌ها منافع حزبی، فردی و گروهی بر منافع ملی ارجحیت پیدا کند.
معاون اول رئیس جمهوری اضافه کرد: امروز دیگر فرصت اشتباه نداریم و باید دقیقترین تصمیمات را ا تخاذ کنیم که در این زمینه دفتر هیات دولت می تواند با بهره گیری از مجربترین کارشناسان کشور نقش مهمی را در تصمیمات دولت ایفا کند.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان این که تصمیمات دولت آثار مستقیمی بر وضع مردم دارد خاطرنشان کرد: هر چه توانمندی و دانش کارشناسان دفتر هیات دولت افزایش پیداکند به همان میزان می تواند در بهبود تصمیمات دولت و اثرگذاری آن بر جامعه نقش موثر و مفیدتری داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت فراوان کمیسیون های دولت گفت: باید ساز و کاری طراحی شود که دستور جلسات کمیسیون ها منطبق با مسائل جامعه باشد و آحاد جامعه حس کنند که نظرات و دغدغه های آنان در تصمیمات هیات دولت لحاظ شده است.دکتر جهانگیری در ادامه خاطرنشان کرد: آثار مثبت سیاست های اقتصادی دولت بر وضع معیشت مردم از سال ۹۳ مشاهده خواهد شد و در مدت باقیمانده از سال جاری باید تلاش کنیم از روند منفی شاخص های اصلی اقتصاد جلوگیری کنیم.وی در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از زحمات صدوقی، دبیر سابق هیات دولت ، اظهار امیدواری کرد حاجی میرزایی، دبیر هیات دولت در این مسئولیت موفق باشد و نقش موثری را در انجام وظایف و ماموریت های دولت ایفا کند.

نسخه مناسب چاپ