تحول در مناطق آزاد با نگاه ویژه دولت یازدهم
 

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: اقتصاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از جمله منطقه آزاد قشم با نگاه دولت یازدهم بخصوص شخص رئیس جمهور متحول می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم اسفندیار حیدری‌پور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: دولت یازدهم برای مناطق آزاد کشور برنامه‌های کلانی دارد و منطقه آزاد قشم به لحاظ موقعیت خاص منطقه‌ای از شرایطی ویژه، برخوردار است.
وی با اشاره به اهمیت زیرساخت‌ها و توسعه صنعت و گردشگری در منطقه آزاد قشم گفت: راه‌های هوایی، زمینی و دریایی نقش حائز اهمیتی در فرآیند توسعه قشم دارد.
امروز خوشبختانه در بخش حمل‌ونقل هوایی با توجه به فعالیت شرکت هواپیمایی هیچ مشکلی نداریم و در بخش حمل‌ونقل زمینی و ریلی نیز، با اتمام پروژه پل خلیج‌فارس از شرایط ایده‌آلی برخوردار خواهیم شد.
وی رویکرد دولت یازدهم را اقتصادی دانست و گفت: سازمان منطقه آزاد قشم نیز آماده است براساس سیاست‌های حمایتی خود از بخش خصوصی، با تمام توان در جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی با هدف تحول در بخش صنعت و اقتصاد این منطقه اقدام کند.
حیدری‌پور با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری قشم تأکید کرد: پتانسیل‌های منحصربفرد گردشگری این جزیره، می‌تواند نقش مهمی در تحولات اقتصادی قشم ایفا کند و بخش خصوصی در این زمینه باید سهم تأثیرگذاری داشته باشد.
وی در پایان این نشست در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در ارتباط با مسائل شهرداری و سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تعامل مثبتی بین شورای اسلامی شهر قشم و شهرداری از یک طرف و سازمان منطقه آزاد قشم از طرف دیگر ایجاد شده و سیاست اصلی ما واگذاری خدمات شهری به شهرداری و رسیدگی به مسائل کلان توسط سازمان منطقه آزاد قشم است.

نسخه مناسب چاپ