اخبار کوتاه ورزشی
ایران، نایب قهرمان بسکتبال با ویلچر قاره آمریکا را برد
تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان، دیروز تیم مکزیک را از پیش رو برداشت.
تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان کشورمان، عصر دیروز در دومین دیدار از مسابقات قهرمانی جهان به مصاف مکزیک رفت و با نتیجه‌ ۷۰ بر ۵۶ پیروز شد تا نخستین پیروزی‌ را در این رقابت ها تجربه کند.
در کوارتر نخست این بازی، ایران با نتیجه ۱۸-۱۱ به پیروزی رسید. در کوارتر دوم، مکزیکی‌ها با حساب ۱۴-۸ ایران را مغلوب کردند. بسکتبالیست‌های ایران، در کوارترهای سوم و چهارم با نتایج ۲۶-۱۹ و ۱۸-۱۲ به برتری رسیدند و در مجموع با حساب ۷۰ بر ۵۶ نایب قهرمان قاره آمریکا را از پیش رو برداشتند.
ملی پوشان جوان ایرانی، پریروز با نتیجه نزدیک ۹۱ بر ۸۹ و در وقت اضافه، مغلوب آلمان ( قهرمان اروپا ) شدند. تیم ملی بسکتبال با ویلچر جوانان ایران، امروز با تیم انگلیس روبرو خواهد شد.

تعیین فهرست اردونشینان تیم ملی تیر و کمان
کادر فنی تیم ملی تیراندازی با کمان، فهرست ملی‌پوشان دو رشته ریکرو و کامپوند آقایان و بانوان، اعزامی به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را اعلام کرد.
بهزاد پاکزاد، غلامرضا رحیمی، روزبه نظریان، ساره اسدی، مریم محمودی سرشت و آمنه مرزوقی در رشته ریکرو و امیر کاظم‌پور، اسماعیل عبادی، حمزه نکوئی، مهتاب پارسامهر، مینو عابدی و سارا تبیان دررشته کامپوند تیم ملی تیراندازی با کمان ایران، حضور دارند. این ورزشکاران تمرینات خود را زیر نظر منصور کردی، نجمه آبتین و اکرم شعبانی پی می‌گیرند.

دایی، نهمین گلزن برتر جهان از نظر میانگین گل
«ریکی لمبرت» مهاجم تیم ملی فوتبال انگلیس در دومین بازی خود برای این کشور گلزنی کرد تا رکورد ۱۰۰ درصد گلزنی در هر بازی را کسب کند.
در فهرستی که «دیلی میل» بر اساس میانگین گل در هر بازی منتشر کرد، «علی دایی» آقای گل جهان را در رده‌ نهم قرار داد.
۲۰ گلزن ملی فوتبال جهان، در این فهرست از حیث درصد گل در بازی معرفی شدند که «پل نیلسون» مهاجم سابق دانمارک با درصد ۱٫۳۷ گل به ازای هر بازی ملی، در صدر این فهرست قرار دارد و علی دایی با ۰٫۶۱ درصد گل به ازای هر بازی ملی، در جای نهم قرار گرفته است.

کاتای تیمی مردان ایران در لیگ جهانی کاراته، طلایی شد
کاتای تیمی مردان ایران به مدال طلای لیگ جهانی کاراته – ۲۰۱۳ ترکیه دست یافت.
به گزارش سایت فدراسیون کاراته، در دومین روز از لیگ جهانی کاراته که در شهر استانبول ترکیه پیگیری می شود، کاتای تیمی مردان ایران در دیدار نهایی به مصاف میزبان رفت و با پنج پرچم به پیروزی رسید و به کسب مدال زرین نائل آمد. کاتای تیمی مردان ایران با ترکیب (احد شاهین، فرزاد محمدخانلو و آرمین روشنی) به مدال طلا رسید تا موفقیت های سال گذشته خود را تکرار کند. در این بخش، تیم دوم ایران با ترکیب فرید حقیقی، مرتضی حسن زاده، و امیر یاری و نماینده آلمان به مدال برنز مشترک رسیدند.
تیم منتخب سبک شوتوکان کشورمان در بخش کاتای تیمی زنان نیز با شکست در دیدار پایانی مقابل آلمان به مدال نقره رسید .

سومی رکابزن ایران در مسابقات جایزه بزرگ روسیه
رکابزن تیم پیشگامان کویر یزد در مسابقات جایزه بزرگ روسیه، عنوان سومی ماده اومنیوم را از آن خود کرد.
مسابقات دوچرخه سواری جایزه بزرگ روسیه در بخش پیست و در دو ماده اومنیوم و تیم اسپرینت برگزار شد. تیم پیشگامان کویر یزد به عنوان نماینده ایران در این رقابت ها، حضور داشت که در ماده تیم اسپرینت، دو تیم از لهستان و تیم روسیه در مکان های اول تا سوم ایستادند و تیم پیشگامان با ترکیب حسنعلی ورپشتی، محمود و محمد پراش در رده ششم جای گرفت.
در ماده اومنیوم نیز « ویکتور اشمالکو » از روسیه در جایگاه نخست قرار گرفت. «رامن تسیش کیو» از بلاروس دوم شد و سید معزالدین سید رضایی از ایران برسکوی سوم ایستاد. همچنین حمید بیک در رده ششم جای گرفت.
ماده اومنیوم، ترکیبی از شش ماده مختلف است که در دو روز متوالی برگزار می شود. رده بندی نهایی آن، از جمع کردن اعداد مربوط به رتبه هر دوچرخه سوار در جدول رده بندی هرکدام از این شش ماده به دست می آید. نفر اول، رکابزنی خواهد بود که کوچکترین عدد مجموع را داشته باشد.
رقابت رکابزنان در ماده اومنیوم و در بخش مردان در مواد یک دور متحرک، دور امتیازی، دور حذفی، تعقیبی تیمی، اسکرچ و یک کیلومتر تایم تریل
برگزار می شود.

نسخه مناسب چاپ