از فرمایشات ما
قبض روح علی الحساب!
رضا رفیع
 

عرض شود که قاطعیت در مدیریت،خیلی خوب است. رستم هم اگر قاطعیت نداشت، فقط یلی بود در سیستان و حضرت فردوسی فرمود که:«منش کرده ام رستم داستان». فلذا در دولت تدبیر و امید،بیشتر امید می رود که این رویکرد لحاظ شود. تمامی وزرای دولت باید که به ضرس قاطع عمل کنند. مثلاً شما همین جناب واعظی،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را ملاحظه کنید. چندی پیش با قاطعیت گفت که اپراتورهای تلفن همراه، به هیچ وجه من الوجوه(نقدی یا غیرنقدی)،حق افزایش تعرفه و هزینه تلفن را ندارند. اصلاً در ادامه عرایض ایشان متوجه یک کشف بزرگ می شویم که به نفع همه مشترکان تلفن همراه است.

کشف آقای وزیر: «من در روز نخست کارم،در جلسات با همکاران متوجه شدم که در اواخر دولت قبل،تصمیمی گرفته شده که با توجه به آن، مردم می بایست در فیش تلفن شهریور خود،دو برابر هزینه بپردازند. اما با توجه به این که لزوم رسیدگی به معیشت مردم و کاستن از فشار به اقشار جامعه که از شعارهای دولت یازدهم است؛ با هماهنگی رئیس جمهور، این تصمیم را لغو کردم. مردم فیش شهریور خود را با فیش قبلی مقایسه کنند؛اگر اختلاف زیادی دیدند، به وزارت ارتباطات گزارش دهند.» ــ به نقل از جراید دارای تلفن!خب،حالا شاید بپرسید که نتیجه این قاطعیت چی شد؟عرض می کنیم. چقدر عجولید؟!….هنوز دو سه روز نگذشته بود که مدیرعامل همراه اول گفت:«طبق دستور وزیر ارتباطات،افزایش تعرفه ها را متوقف کردیم.کارگروهی در حال بررسی مجدد تعرفه هاست و تا روشن شدن تکلیف، قبوض همراه اول،علی الحساب صادر خواهد شد.»ــ بازهم به نقل از همان جراید در حال پرداخت قبض!

بسته پیشنهادی علی الحساب: حالا که روشن شد قاطعیت،چیز خوبی است و حالا که کشف کردیم دولت قبل می خواسته باز هم قبض های تلفن را گران کند؛اما دولت آمده بر سر کار،همچین قصدی ندارد، با قاطعیت هرچه تمامتر و شدیدتر از همیشه،یک بسته پیشنهادی قرص و قایمی را منتهی به شکل علی الحساب،تقدیم می داریم:

۱ــ دست پایین گرفتن: اپراتورهای دارای دست بگیر، در صدور قبض علی الحساب هم لطف کنند کفّ آن را در نظر بگیرند. بیشتر نگیرند، بگویند مابه التفاوت آن را بعداً برمی گردانیم. به ملت اعتماد کنند، ملت بقیه اش را برگرداند. قبوض بعدی که دست خود آنهاست و دستشان کاملاً باز می باشد.

۲ــ تناسب تعرفه: طوری نرخ تعرفه ها را تعیین کنند که متنایب با کیفیت خدمات داده شده از سوی آنها باشد. شما را به خدا آمار بگیرید ببینید چند درصد ملت از نحوه سرویس دهی اپراتورهای همراه اول راضی اند؟…. از تلفن ثابت منزل خودت به موبایل خودت زنگ می زنی،

می گوید:«مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد»!…. بینی آدم دروغگو دراز باد!

۳ــ توجیه اپراتورها: مسؤولان شرکت همراه اول، از سوی وزارتخانه ارتباطات به دقت توجیه شوند که تفاوت فاحشی میان قبض تلفن با قبض روح وجود دارد. البته اگر به روح اعتقاد دارند، که مسلماً دارند. قبض صادره اگر علی الحساب هم باشد فرقی نمی کند. آدم به صورت علی الحساب قبض روح می گردد. تازه این شکلیش ترسناک تر است؛ چون علی الحساب است!

۴ــ تجمیع فیش ها: اگر فیش های تلفن همراه شهریور،دو برابر فیش های قبلی بود؛ دولت آنها را از ملت بگیرد تجمیع کند؛ یک دفعه همه شان را برگشت بزند به خود اپراتورهای همراه اول. روی محموله هم با خط درشت قید بفرماید:«مال بد بیخ ریش صاحبش»!

code

نسخه مناسب چاپ