کوتاه از چهار گوشه کشور
تخصیص اعتبار برای بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی خراسان شمالی
بجنورد – خبرنگار اطلاعات: ۸ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی خراسان شمالی اختصاص یافت.
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی با اعلام این خبر افزود: آسفالت محور کلاته پیاله تا کلاته حبیب شهرستان اسفراین در دست انجام است.
مهندس علی اصغر بدیعی مقدم گفت: آسفالت این محور به علت کمبود اعتبارات بعد از ۲ سال به اتمام رسید.
وی طول این محور را ۵ر۴ کیلومتر اعلام کرد و افزود: با آسفالت این محور ۷۷ خانوار شمال ۲۷۶ نفر از نعمت یک راه مناسب بهره‌مند شدند.
او گفت: برای اجرای این پروژه ۳۰هزار متر مکعب عملیات خاکی و ۳۲۰۰ تن آسفالت گرم ریخته شده است.وی اعتبار هزینه شده برای آسفالت این محور را ۸ میلیارد ریال اعلام کرد.

افتتاح پروژه‌های عمرانی در کبودر آهنگ
کبودر آهنگ – خبرنگار اطلاعات: آیین بهره‌برداری از ۱۷ طرح اداره برق شهرستان کبودر آهنگ برگزار شد.
برخی از این طر‌ح‌ها شامل نصب انشعابات خانگی، ساخت شبکه فشار ضعیف‌ هوایی مسکن مهر و تعویض کنتور و اصلاح لوازم اندازه‌گیری شهری و روستایی است.
همچنین در بخش مرکزی کبودر آهنگ در هفته دولت ۳۲ پروژه عمرانی با اعتبار بیش از ۹۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در زمینه‌های آموزشی، بهسازی به‌بهره‌برداری رسید.
این پروژه‌ها شامل: آموزشی، برق‌رسانی، زیرسازی و آسفالت قطعه دوم چهار خطه کردن کبودرآهنگ به قیدار خانه بهداشت و بهسازی روستا است.
انبوه‌سازی مسکن مهر و فعالیت بنیاد مسکن در زمینه مقاوم سازی ساختمان‌های مسکونی و روستایی از دیگر پروژه‌ها است.
به‌نظر کمبود وقت خبرنگار روزنامه اطلاعات نتوانست به دیگر قسمت‌های آماری توسط آقای مهندس کرمی دسترسی پیدا کند.

قدردانی از نخبگان و برترین‌های کنکور در بافق
بافق ـ خبرنگار اطلاعات: نخبگان استان یزد و برترین‌های بافقی در کنکور سراسری در بافق قدردانی شدند.
در مراسم قدردانی که تنی چند از نخبگان استان یزد و مسئولان آموزش و پرورش بافق حضور داشتند، معاون فرماندار بافق گفت: تولید منابع انسانی نخبه و جذب نخبگان و استفاده بهینه از علوم و فنون آنها در بخش‌های مختلف باید در دستور کار قرار گیرد.
اصغر رنجبر افزود: فضاسازی برای این قشر به منظور تحول در عرصه‌های گوناگون و تولید علم و تبدیل آن به ثروت و همچنین فضاسازی برای رشد و تعالی آنها از مسایل مهم نظام جمهوری اسلامی ایران است.
او اضافه کرد: برای داشتن نیروی انسانی کارآمد باید از همان ابتدای ورود دانش‌آموز به عرصه فراگیری، سامانه استعدادیابی و تشخیص استعداد نخبگی در او، فعال شود.
وی همچنین گفت: استان یزد با بیش از ۲۰ سال برتری در کنکور سراسری علاوه بر اینکه سرزمین توسعه است، استانی کارآمد و نخبه‌پرور در عرصه‌های مهم توسعه کلان کشور نیز محسوب می‌شود.
رنجبر افزود: نخبگان جوان استان یزد در فضای ایران تأثیرگذار خواهند بود و مدیران استان باید بر این مبنی تلاش و برنامه‌ریزی کنند تا همواره از این قشر پویا تکریم شود.
این مراسم با عنوان همایش گامی به سوی نخبگی ویژه دانش‌آموزان مقطعع متوسطه با مشارکت اداره آموزش و پرورش بافق و بنیاد نخبگان استان یزد، در بافق برگزار شد.

درگذشت یک پزشک نیکوکار
وزوان اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: دکتر اعظمی یکی از پیشکسوتان دانش علم پزشکی در وزوان دار فانی را وداع گفت.
این پزشک مشهور و خیر وزوانی در زمان حیات خود خدمات زیادی در منطقه وزوان و شهر اصفهان انجام داد. وی بسیاری از پزشکان محل را تشویق کرد که به محرومان و افراد کم درآمد خدمت‌رسانی کنند. این پزشک نیکوکار به مراکز فرهنگی و مذهبی و پزشکی نیز کمک قابل توجهی کرده بود.
پیکر وی با حضور گسترده مردم تشییع و در امامزاده سیدصالحه?خاتون(س) به خاک سپرده شد.

نسخه مناسب چاپ