رئیس بنیاد شهید پرداخت معوقه‌های ایثارگران را دراولویت کاری خودخواند
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رسیدگی به مشکل معوقات ایثارگران و آزادگان و چگونگی پرداخت آن را از اولویت های کاری خود در این نهاد اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در مراسم تودیع رئیس سابق بنیاد شهید، افزود: مسئولیت در این نهاد و رسیدگی به امور خانواده شهدا و ایثارگران عبادت است لذا خدا را به خاطر افتخار خدمت به این عزیزان شاکر هستم.وی با تاکید بر ضرورت رسیدگی به وضع معوقات ایثارگران و آزادگان، تصریح کرد:‌ پس از تشکیل نشست با مدیران و مسئولان و آشنایی با نارسایی ها و کمبودهای موجود در این نهاد، اولویت های بعدی مشخص و نسبت به رفع آنها اقدام خواهد شد.
شهیدی با بیان آنکه قصد دارد آرامش خانواده شهدا و ایثارگران را فراهم آورد، گفت: در جلسه ای که با رئیس جمهوری درباره آمدن به بنیاد شهید داشتم نخستین موضوع پیگیری امور مربوط به معوقات ایثارگران بود که دکتر روحانی تاکید و ابراز امیدواری کرد این مشکل هرچه سریعتر برطرف شود. رئیس جمهوری در جلسه اخیر هیات دولت هم مجددا بر پیگیری این موضوع تاکید کرد.
شهیدی در پاسخ به سئوالی درباره ادغام پست نمایندگی ولی فقیه و ریاست بنیاد شهید اظهار داشت: این پیشنهاد را نماینده ولی فقیه در این نهاد به رهبر معظم انقلاب ارائه داده بود زیرا تصمیم گیری نهایی در این زمینه با ایشان است.
به گزارش ایرنا ،نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران هم در این مراسم گفت: کاربرد فرهنگ ایثار و شهادت از داشتن یک زرادخانه عظیم بالاتر است .
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان افزود: بنیاد شهید افضل نهادها است و حکم مسجد را برای نظام جمهوری اسلامی دارد، بدین معنا که بهترین نقطه نظام و متعلق به افضل انسان ها است، ضمن آنکه شهدا و فرهنگ شهادت هم مهمترین سلاح و پشتیبان نظام هستند.
وی با بیان اینکه آینده نظام به فرهنگ شهدا بستگی دارد، ‌اظهار داشت: خدمت هر فرد در بنیاد شهید به هر طریق یک تقدیر ارزشمند الهی است زیرا شهید و خانواده آن جایگاه رفیعی دارند. رحیمیان برای انتقال تجربیات ۲۵ ساله خود در بنیاد شهید به رئیس جدید این نهاد اعلام آمادگی کرد و گفت: باید اشتباهات را هم منتقل کرد تا از تکرار آنها جلوگیری شود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید با تاکید بر اینکه مراسم تودیع در بنیاد شهید معنا ندارد، یادآور شد: بر این باوریم که خدمت به ایثارگران و خانواده های شهدا تعطیلی ندارد و هیچکس نباید پس از پایان خدمت در این نهاد مقدس خود را جدا از آن بداند. وی افزود: افراد باید پس از پایان ماموریت خود در این نهاد همچنان خدمتگزار نظام و بنیاد شهید باشند زیرا در صورت حبس و حصر خدمت رسانی در این نهاد، حق مطلب بدرستی ادا نخواهد شد.
رحیمیان با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت ها برای خدمت به جامعه هدف، ادامه داد: از سه قوا انتظار داریم برای نیل به هدف پشتیبان بنیاد شهید باشند.
وی خاطرنشان کرد:‌ شهیدی پس از ۳۳ سال خدمت صادقانه، در اواخر دوران خدمت، پاداش خود را از خداوند دریافت کرده اند، وی فردی روحانی و دارای مقام سیادت است که حضورش در این نهاد مقدس امری مبارک است.
رحیمیان اظهار داشت:‌ اطمینان داریم با توجه به تجربیات و اخلاص شهیدی در این مسیر و موفقیت در این عرصه،‌ دوران شکوفایی بیشتر را دراین نهاد شاهد باشیم.

نسخه مناسب چاپ