رئیس مجلس ، حل موضوع هسته‌ای را نیازمند اصلاح رویکردهای غرب خواند
رئیس مجلس، با اشاره به فراز و فرودهای موضوع هسته‌ای ایران در سال‌های اخیر، گفت: حل موضوع هسته‌ای ایران نیازمند اصلاح رویکردهای فکری و عملی غرب است.
به‌گزارش خانه ملت، دکترعلی لاریجانی دردیداربا ” ماسا هیکو کومورا “فرستاده ویژه نخست وزیر ژاپن گفت: علاقه‌مندیم روابط فیمابین دو کشور در عرصه‌های مختلف از پویایی لازم برخوردار باشد و در این راستا مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و فرهنگی حمایت و استقبال می‌کند .
لاریجانی در ادامه با اشاره به فراز و فرودهای پدید آمده در موضوع هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر، گفت: گروه ۱+۵ و طرف‌های غربی باید پس از گذشت سال‌ها مذاکره هسته ای به این نتیجه رسیده باشند که ایران صداقت و شفافیت خود را به طور کامل به جامعه بین‌الملل نشان داده است.
وی افزود: اکنون زمان شفاف‌سازی و راستی‌آزمایی غرب است که واقعا مشخص کند پرونده هسته ای ایران ابعاد حقوقی دارد نه سیاسی و برای حل و فصل موضوع باید بهانه‌تراشی غرب و آمریکا به نطقه پایان برسد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران سوریه، گفت: تدارک برای حمله نظامی به کشوری مستقل که در برابر تروریست‌ خارجی ایستادگی کرده است به بهانه واهی استفاده از سلاح‌های شیمیایی نتیجه‌ای جز تشدید مشکلات منطقه‌ای در پی نخواهد داشت.نماینده مردم قم در مجلس، افزود: از همان ابتدای بحران در سوریه گفته‌ایم که مشکلات داخلی این کشور باید از طریق انجام مذاکرات ملی حل و فصل شود و در این چارچوب با تقویت دموکراسی از طریق صدور سلاح و تروریست از کشورهای مختلف منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به سور یه مخالف بوده‌ایم.
در ادامه این دیدار، ماسا هیکو کومورا فرستاده ویژه نخست‌وزیر ژاپن از ایران به عنوان کشوری مهم در منطقه و دوست ژاپن نام برد و با اشاره به روابط دیرینه بین دو کشور، گفت: نخست‌وزیر ژاپن بر اراده و تصمیم عمومی خود برای توسعه روابط دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد .
وی افزود: مناسبات فیمابین در زمینه‌های مختلف باید با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های ممکن هرچه بیشتر تقویت شود.
وی به موضوع هسته‌ای کشورمان هم اشاره کرد و گفت: فضای مثبت و امیدبخشی در عرصه بین‌الملل برای حل و فصل موضوع هسته‌ای ایران پدید آمده که با استمرار فر ایند مذاکرات مربوط برای رفع ابهامات احتمالی می‌توان به آینده روشنی در این ارتباط اندیشید.فرستاده نخست‌وزیر ژاپن در زمینه بحران سوریه هم گفت: با شناسایی عوامل استفاده از سلاح‌های شیمیایی علیه مردم سوریه از یکسو و دامه گفتگوهای ملی برای حل بحران داخلی این کشور و بر گزاری انتخابات پس از استقرار آرامش در آن در سایه تلاش‌های بین‌المللی می‌توان به رفع بحران در سوریه امیدوار بود.

نسخه مناسب چاپ