اخبار حوادث
 

آتش سوزی انبار بزرگ چوب در جنوب تهران
سرویس حوادث: ‌آتش سوزی گسترده حدود ۷۰۰۰ متر مربع چوب را در انباری در جاده ساوه نابود کرد.
این انبار چوب با مساحت حدود ۲۰ هزار متر مربع در شهرک چهاردانگه، بزرگراه آزادگان، ابتدای جاده ساوه قرار دارد که حدود ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه سه شنبه شب دچار آتش سوزی شد.
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: پس از اعلام آتش سوزی به سامانه ۱۲۵، بلافاصله ۳ ایستگاه آتش نشانی به همراه تعدادی از خودروهای پشتیابان و ۵ تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.
سید جلال ملکی افزود: در این انبار مقدار زیادی انواع چوب، تخته و الوار به صورت کاملا ناامن، نامنظم و بدون رعایت اصول انبارداری و ایمنی روی هم قرار گرفته و احتمال خطر را بالا برده بود.
وی گفت: حدود ۷۰۰۰ متر مربع از این انبار زیر شعله‌های آتش قرار گرفته و به علت وزش باد،‌ در آستانه سرایت به بخش‌های دیگر بود که آتش نشانان در نخستین اقدام،‌ بخش‌های آتش گرفته را از دیگر قسمت‌ها جدا کردند وبعد آتش رامهار کردند.
ملکی با بیان این‌که علت حادثه در دست بررسی است افزود: این گونه انبارها حتماً باید اصول انبارداری را رعایت کنند به ویژه از آن جهت که الوارها و تخته‌ها زیر نور آفتاب تابستان،‌کاملا خشک و شکننده و ترد می شوند و آمادگی آتش گرفتن دارند.

دستگیری زورگیرانی با ۶۰ بار تکرار جرم
سرویس حوادث:‌سارقانی که با گاز اشک آور و چاقو از مردم زورگیری می‌کردند، پس از دستگیری به ۶۰ فقره سرقت اعتراف کردند.
این دو سارق زورگیر به نام‌های عباس و محسن با یک دستگاه موتورسیکلت در مناطق مختلف تهران به زور چاقو و گاز اشک آور اموال با ارزش مردم را می‌دزدیدندکه بااعلام شکایت شکات و ردیابی کارآگاهان پلیس پایگاه هفتم این دو در حال پرسه زدن در محدوده پامنار ردیابی و در یک اقدام ضربتی دستگیر شدند. سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی به بیش از ۶۰ مورد سرقت به عنف با تهدید و ضرب و شتم اعتراف کردند.

‏اعدام ۲ سوداگرمرگ در کرمانشاه
کرمانشاه: دو قاچاقچی مواد مخدردر زندان دیزل آباد کرمانشاه به دار مجازات آویخته شدند.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: از این دو سوداگر مرگ در مجموع ۲۴۴ کیلوگرم ماده مخدر تریاک کشف و ضبط شد. ملکی با بیان این که این قاچاقچیان، قبلا نیز به جرم حمل و نگهداری مواد مخدر دستگیر شدند و مورد رافت اسلامی قرار گرفته بودند، افزود: متاسفانه با این وجود این افراد باز دست از کار حمل و توزیع مواد مخدر بر نداشتند و پس از دستگیری مجدد به جرم حمل ۲۴۴ کیلو گرم تریاک به اعدام محکوم شدند.
دادستان کرمانشاه هشدار داد دستگاه قضایی در برخورد با سوداگران مرگ بسیار جدی است.‏

گردش بچه خرس بازیگوش درشهر مرند
مرند: بچه خرس قهوه‌ای بازیگوش سر از شهر«مرند» درآورد و میهمان ناخوانده مردم این شهر شد.
این بچه خرس که در یکی از محله‌های شهر مرند سرگردان شده بود، توسط ماموران آتش نشانی تحویل محیط زیست شهرستان مرند شد.
علی حمایت طلب رئیس آتش نشانی مرند گفت: پس از اعلام مشاهده خرس از طرف مردم به سازمان آتش نشانی، گروه امداد این سازمان توانستند بچه خرس را گرفته و تحویل اداره محیط زیست مرند دهند.پور هنر، رئیس ادره محیط زیست شهرستان مرند نیز گفت: این خرس برای اقدامات حمایتی به محیط زیست آذربایجان شرقی تحویل داده شد. ‏

نسخه مناسب چاپ