اولویت مسئولان در تعامل با کشورها توجه به اسلامیت نظام است
 

سرویس خبر: رئیس قوه قضائیه «تکیه بر اسلامیت نظام» را محور اساسی رفتار و گفتار مسئولان دانست و گفت: اسلامیت نظام محور اساسی تمام فعالیت‌ها و عملکردها و تعامل‌هاست و همه مسئولان باید در سخنان خود و در تعامل با غربی‌ها و دیگر کشورها به این موضوع توجه کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه قضائیه، آیت الله آملی لاریجانی درجلسه مسئولان عالی قضایی با تبریک میلاد حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و حضرت معصومه(س) و گرامیداشت دهه کرامت، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری و ائمه جمعه سراسر کشور، توجه مسئولان به راهبردهای عمومی و کلی نظام، توجه به واقعیات، بازگشت به خویشتن و تکیه بر توانمندی و ظرفیت‌های ملت مستقل و مومن ایران را سه رکن اساسی عملکرد مسئولان برشمرد که به خوبی از سوی مقام معظم رهبری تبیین شده و تمام مسئولان باید این راهبردها را نصب العین خود قرار دهند.
وی باتاکید بر توجه جدی به اسلامیت نظام،درباره ضرورت توجه به واقعیات افزود: گرچه راهبرد اصلی مسئولان، توجه به اهداف و غایات نظام است اما معنای این توجه چشم بستن بر واقعیت‌ها نیست و آرمان گرایی با عنایت همه جانبه به واقعیات موجود باید مورد توجه قرار گیرد.‏
رئیس دستگاه قضا با اشاره به ضروت بازگشت به خویشتن خویش و تکیه بر توانمندی‌های ملت مستقل و باایمان گفت: بزرگترین هدیه حضرت امام(ره) به این ملت تعلیم خودباوری و تاکید بر توانمندی‌های مردم مسلمان ایران بود که نمونه بارز آن جمله مشهور «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» است، آنهم در زمانی که ملت و نظام اسلامی با مشکلات عدیده‌ای روبرو بودند اما با این حال مردم ما با تکیه بر قدرت ایمان و استقلال خود ثابت کردند که قدرت‌های استکباری در برابر باورهای دینی و قدرت الهی به جایی نخواهند رسید.
آیت‌الله آملی لاریجانی به رخدادهای سوریه و جنجال آفرینی آمریکا در تهدید به حمله نظامی این کشور اشاره کرد و افزود: متاسفانه آمریکا در هفته گذشته با تهدید نظامی علیه مقاومت سوریه، بیش از پیش بر طبل جنگ کوبید.
رئیس قوه قضائیه با ابراز تأسف از این‌که آمریکایی‌ها در سطح بین المللی«قضاوت، تصمیم‌گیری و اجرا» را حق خود می‌دانند و از این طریق کشورهای مخالف خود را تحت فشار قرار می‌دهند تاکید کرد: آمریکا به بهانه‌های واهی ملت‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد اما باید بداند که در صورت ادامه این روند ملت‌های دنیا نیز راه خود را برای مقابله با تهدیدهای آمریکا خواهند یافت.
وی با تاکید بر اینکه «اگر بناست نظم بین المللی ایجاد شود باید از طریق نهادهای بین‌المللی و شورای امنیت صورت گیرد» افزود: آمریکایی‌ها تابحال به کسی وفا نکردند و کشورهای عربی و مرتجع نیز باید بدانند که چه بسا آمریکا به زودی به سراغ خود آنها هم خواهد آمد.
رئیس دستگاه قضا با ابراز امیدواری نسبت به توجه آمریکا به رفتارهای عقلانی و پرهیز از رفتارهای ناعادلانه و نابخردانه علیه ملت‌ها گفت: ادعای طرفداری حقوق بشری از سوی کشوری که حاضر است برای حفظ منافع خود هزاران نفر را در عراق و افغانستان و کشورهای دیگر به خاک و خون بکشد ادعای مضحکی بیش نیست.
آیت‌الله آملی لاریجانی در ادامه به موضوع حادثه اتوبان تهران ـ قم اشاره کرد و با تاکید بر پیگیری قضایی این حادثه تا روشن شدن علل و عوامل اصلی وقوع آن گفت: این حادثه بسیار تاسف بار و دردناک بود و از نخستین ساعات وقوع، دستگاه قضایی از طریق دادستان کل کشور وارد عمل شد و تا روشن شدن ابعاد مختلف این حادثه و مشخص شدن خطاها و قصور صورت گرفته از سوی عوامل مختلف، پیگیری‌های قضایی رها نخواهد شد و نتیجه پیگیری‌ها به اطلاع مردم خواهد رسید.
رئیس دستگاه قضا با اعلام تسلیت و همدردی مجدد به خانواده بازماندگان این حادثه تاکید کرد: امیدواریم با بررسی همه جانبه این حادثه و برخورد با خاطیان، دیگر شاهد تکرار چنین حوادث دردناکی نباشیم.
در جلسه مسئولان عالی قضایی حجت الاسلام و المسلمین شفیعی دادستان انتظامی قضات گزارشی از اقدامات و عملکرد حوزه مسئولیت خود را ارائه کرد.‏

نسخه مناسب چاپ