ایجاد بسترهای مناسب در مسیر زائران حرم مطهر امام رضا(ع)
مانه و سملقان ـ خبرنگار اطلاعات: از مسئولان محلی و استانی درخواست داریم با تأمین معیشت و امکانات اولیه زندگی در روستا، از مهاجرت روستائیان به حاشیة شهرهای بزرگ جلوگیری کنند.
این مطلب را دهیار روستای چمن بیدخطاب به فرماندار مانه و سملقان گفت و افزود: این روستا ۴۳۰ خانوار و ۱۴۶۵ نفر جمعیت دارد که ۴۰ درصد آنها دامدار هستند و ۴۰ درصد آنها برای امرار معاش به عنوان کارگر ساده به شهرهای بزرگ مراجعه می‌کنند.
وی که در جلسة ستاد تسهیلات سفرها در بخش می‌گفت یادآور شد: ۲ سال پیش برای اجرای طرح هادی، معابر این روستا بازگشایی شد، متأسفانه همچنان این طرح نیمه‌تمام رها شده است.
فرماندار مانه و سملقان در جلسه ستاد دائمی تسهیلات سفرها که در روستای چمن بید برگزار شد با اشاره به توانمندی‌های شهرستان گفت: مهمترین ویژگی شهرستان مسیر طولانی جاده آسیایی است که سالانه بیش از ۱۲ میلیون مسافر و زائر امام هشتم(ع) از مسیر آن تردد می‌کنند.
سیدمحمدرضا هاشمی افزود: باتوجه به این‌که به عنوان اولین شهرستان در مسیر زائران امام هشتم(ع) و مسافران عبوری هستیم، باید بسترهای مناسب، امنیت غذایی، بهداشتی و رفاهی آماده کنیم تا مسافران با خاطرات خوشی از این مسیر عبور کنند.
وی در بخش دیگری به مدیران دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و گفت: نباید منتظر باشیم تا مردم برای تحقق خواست‌های خود به سراغ ما بیایند و مطلباتشان را بیان کنند و سپس ما به دنبال تحقق آنها باشیم، بلکه برای ملتی که به ما عزت افتخار و اقتدار داده و با تمام سختی‌ها در حفظ ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی پایداری کرده است، باید تلاش شبانه‌روزی داشته باشیم.
وی به توانمندی‌های مانه و سملقان در زمینه‌های کشاورزی دامپروری صنعت و گردشگری اشاره کرد و گفت: مسئولان باید با استفاده از این توانمندی‌ها فرصت اشتغال و تولید را برای مردم فراهم کنند.

نسخه مناسب چاپ