حضور دانش‌آموزان در جشنواره قرآنی اوقاف نیشابور
نیشابور ـ خبرنگار اطلاعات :۸۰۰ دانش‌آموز در جشنواره قرآنی، فرهنگی و ورزشی بقاع متبرکه اوقاف نیشابور شرکت کردند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه نیشابور با اعلام این خبر افزود: این جشنواره در ۱۲ رشته در امامزاده عبدالله(ع) برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمد ذاکری در حاشیه مراسم پایانی این جشنواره در جوار بقعه متبرکه امامزاده عبدالله(ع) نیشابور گفت: این جشنواره در ۱۲ رشته حفظ، ترتیل، قرائت قرآن، دلنوشته، نقاشی، داستان‌نویسی، خاطره‌نویسی، دو و میدانی، آمادگی جسمانی، طناب‌کشی و طناب‌زنی به مدت ۲ روز در دو گروه دختران و پسران برگزار شد. وی بااشاره به حضور ۱۱ نفر داور در این مسابقات، اظهار داشت: ۴۰۰ نفر دختر و ۳۵۰ نفر پسر دانش‌آموز که در سطح بقاع متبرکه به عنوان نفرات برتر شناخته شدند به مرحله شهرستانی جشنواره را پیدا کردند که در این مرحله نیز نفرات اول تا سوم هر رشته برگزیده و مورد قدردانی قرار گرفتند.
او بااشاره به پایان طرح نشاط معنوی در این شهرستان، یادآور شد: امسال در طرح نشاط معنوی از ۲۱ مبلغ روحانی و ۱۰ دانشجوی دانشکده علوم قرآنی به عنوان مربی استفاده شد. ذاکری گفت:‌ همچنین امسال طرح نشاط معنوی در ۲۳ بقعه متبرکه این شهرستان و با حضور ۱۰۰۰ نفر شرکت‌کننده برگزار شد.
برگزاری جنگ شادی توسط حجت‌الاسلام جواد خاکزادی مبلغ کودکان در آستان قدس رضوی، کوهنوردی و زیارت امامزاده عبدالله(ع) از برنامه‌های جانبی این جشنواره بود.

نسخه مناسب چاپ