فعالیت ۳۰۰۰ گروه جهادی در کشور
 

اردبیل ـ خبرنگار اطلاعات: ۳۰۰۰ گروه جهادی در کشور مشغول خدمتند که ۵۰ درصد از این گروه‌ها دانشگاهی و ۵۰ درصد بقیه نیز از محلات و پایگاه‌ها هستند.
سردار مجید خراسانی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در بازدید از طرح‌های بسیج سازندگی در اردبیل افزود: امسال بیش از ۱۰ هزار مورد بهسازی مدارس انجام شده است و گروه‌های جهادی علاوه بر بهسازی مدارس در ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و خدمات بهداشتی در محلات نیز اقدام‌های مهمی داشته‌اند.
خراسانی با بیان اینکه «خط شکنان فعالیت‌های بسیج سازندگی در سال جاری جوانان بوده‌اند»، افزود: با هدف تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، امسال ۱۰ هزار کارگاه ورمی کپوست در مناطق مختلف کشور فعال شده است. تلاش می‌کنیم با تهیه کود طبیعی در این کارگاه‌ها، کود طبیعی را جایگزین ۶۰۰ هزار تن کود شیمیایی وارداتی کنیم.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با اشاره به اینکه این سازمان تلاش می‌کند کارهایی کوچک و پرتیراژ اجرا کند، گفت: کارگاه‌های تولیدی مرغ بومی و سنتی نیز ایجاد کرده‌ایم.
وی به وجود ۵۰۰ هزار چاه شناسنامه‌دار در کشور اشاره کرد و افزود: برای ایجاد مرکز پرورش‌ ماهی در کنار این چاه‌ها نیز برنامه‌ریزی‌هایی شده و امسال ایجاد ۱۰ هزار مرکز پرورش ماهی در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته است.
او گفت: تاکنون در ۱۰۰۰ استخر، ماهی‌ریزی شده است و تلاش خواهیم کرد با این اقدام‌ها به عنوان مکمل فعالیت‌های کشاورزی عمل کنیم.

نسخه مناسب چاپ