وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
بودجه سازمان بهزیستی مناسب نیست
سرویس سیاسی –اجتماعی: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بودجه سازمان بهزیستی را مناسب ندانست و از مجلس درخواست کمک کرد.
علی ربیعی در حاشیه اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی ورزشی فرزندان بهزیستی با بیان این که هر فردی که بتواند بهتر کار کند در وزارتخانه و سازمان‌های تابعه آن به فعالیت خود ادامه خواهد داد، افزود: جابجایی‌ها در وزارتخانه و سازمان های تابعه آن بر اساس شایسته سالاری است و با همه مسئولان به فعالیت خود ادامه می‌دهیم مگر آن که به فرد مناسبتری برسیم.
وی با تاکید بر این که درباره سازمان بهزیستی باید با برنامه‌ریزی بیشتری به فعالیت‌های خود ادامه دهیم اظهار داشت: بودجه بهزیستی بودجه مناسبی نیست و از مجلس درخواست کمک داریم.‌اکنون درصد کمی از افراد بی سرپرست و بد سرپرست تحت پوشش قرار گرفته‌اند ، افرادی هم هستند که به دلیل نبود ظرفیت‌ها پشت درهای سازمان بهزیستی می‌مانند، بنابراین وظیفه انسانی، دینی و اخلاقی‌مان در قبال این کودکان بی سرپرست و بدسرپرست آن است که آن ها را تحت پوشش سازمان بهزیستی درآوریم.
ربیعی از بررسی طرحی برای تحت پوشش قرار گرفتن فرزندان بهزیستی پس از هیجده سالگی خبر داد و گفت: اکنون این ایده به ذهنمان رسیده است که این طرح را مورد بررسی قرار دهیم تا کودکان تحت پوشش سازمان پس از رسیدن به ۱۸ سال رها نشوند و تحت پوشش و حمایت قرار گیرند و اگر در دولت هم امکان اشتغال وجود دارد آنها را نادیده نگیریم.
راه‌اندازی مرکز فرماندهی اورژانس اجتماعی
به گزارش ایسنا، ‌همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی در این مراسم با بیان که فرزندان تحت پوشش بهزیستی در هفت رشته ورزشی به مدت ۱۴ روز به رقابت پرداخته‌اند، افزود: در این دو هفته ۱۲۰۰ نفر از دختران و پسران تحت پوشش سازمان بهزیستی با یکدیگر رقابت کردند .
وی اظهار داشت: سازمان بهزیستی می‌خواهد افسردگی، دردمندی و بیچارگی را در جامعه کاهش دهد و امیدواریم روزی سبب کاهش آسیب‌ها در کشور شویم.
هاشمی در ادامه از راه‌اندازی مرکز راهبردی هدایت و فرماندهی اورژانس اجتماعی در کشور خبر داد و گفت: این راه‌اندازی همزمان با اضافه کردن ۱۰۰ دستگاه خودرو به مرکز فرماندهی اورژانس اجتماعی انجام می‌شود.
در ادامه این جشنواره «بهداد سلیمی» به عنوان سفیر طلایی جدید سازمان بهزیستی معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ