اعزام۱۱ دو و میدانی کار به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی
 

محسن ربانی و رضا قاسمی، براساس تصمیم جدید کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی – ۲۰۱۳ اندونزی می‌روند.
در جلسه کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی، حسین شایان رییس کمیته پرش های فدراسیون با ارایه گزارشی از سطح رقابت های همبستگی کشورهای اسلامی در مواد پرشی مخصوصا پرش با نیزه، عنوان کرد که محمد محسن ربانی بیش از سایرین شانس کسب مدال در این دوره از رقابت ها را دارد. بنابراین، باید در فهرست تیم ملی دوومیدانی، برای اعزام به این دوره از مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی قرار می گرفت.
محمد مشهدی یاری، رییس کمیته سرعت ها و عضو هیات رییسه فدراسیون دوومیدانی نیز با دفاع از رضا قاسمی – که مدعی شده است، شانس کسب دو مدال در بازی های کشورهای اسلامی را دارد – خواستار تجدید نظر در خصوص اعزام این ورزشکار شد.
پس از اظهار نظر های روسای کمیته های مختلف در خصوص ورزشکاران اعزامی، مقرر شد در راستای احترام به دفاعیات روسای کمیته دوهای سرعت و پرش، این دو ورزشکار نیز راهی بازی های کشورهای اسلامی شوند.
موضوع اضافه شدن نام این دو ورزشکار در فهرست نفرات تیم ملی دوومیدانی، پس از گفتگوی رییس فدراسیون دوومیدانی با بهرام افشارزاده، دبیرکل کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، تایید و قطعی شد.
مسابقات دوومیدانی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی، از سوم تا هفتم مهر در اندونزی برگزار خواهد شد و با اضافه شدن این دو ورزشکار، ایران با ۱۱ دوومیدانی کار قدم در این مسابقات می گذارد.
احسان حدادی و محمد صمیمی در پرتاب دیسک، محمد ارزنده در پرش طول، محمد محسن ربانی در پرش با نیزه، کاوه موسوی در پرتاب چکش، احمد فرود در دو ۳۰۰۰ متر با مانع، لیلا رجبی در پرتاب وزنه، رضا قاسمی و مریم طوسی در دوهای ۱۰۰ و۲۰۰ متر، کیوان قنبرزاده در پرش ارتفاع و سجاد مرادی در دوهای ۸۰۰ و ۱۵۰۰ متر به همراه تیمور غیاثی به عنوان سرمربی، ۲۸ شهریور به این رقابت ها اعزام خواهند شد.
لیگ را عقب نمی اندازیم
نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی با اعلام اینکه رجبی و طوسی، برای گرفتن مدال طلا به بازی‌های کشورهای اسلامی
می روند، درباره تداخل لیگ بانوان با این بازی ها، گفت : درخواست به تعویق افتادن لیگ را از رییس فدراسیون داشتیم، ولی داوری و کمیته فنی با این موضوع مخالفت کردند.
پریسا بهزادی، درباره آمادگی بانوان دوومیدانی کار برای
بازی های کشورهای اسلامی، گفت: مریم طوسی و لیلا رجبی، دو بانوی دوومیدانی کاری هستند که در این رقابت ها حضور خواهند داشت. این دو ورزشکار، از آمادگی خوبی برخوردارند و هر دو، برای کسب مدال طلا به این مسابقات می روند.
وی افزود: لیلا رجبی، دوره های فیزیوتراپی را انجام داده است. البته هنوز کمی درد دارد، ولی جای نگرانی نیست. او، حتی با مصدومیت در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد و نتیجه گرفت. امیدواریم که رجبی، وضع بهتری پیدا کند و در بازی های کشورهای اسلامی، بهترین نتیجه را بگیرد.
نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی، درباره وضع مریم طوسی و تداخل لیگ با بازی های کشورهای اسلامی، گفت: بالاخره تقویم مسابقات، از پیش تنظیم شده است و نمی توان، زمان آن را تغییر داد. مریم طوسی هم به فدراسیون آمد و درخواست داشت که لیگ به تعویق بیفتد، ولی رییس فدراسیون این درخواست را قبول نکرد.
بهزادی افزود: نمی شود، برای یک ورزشکار مسابقات را به تعویق انداخت؛ سایر ورزشکاران در استان ها هم هستند و اگر چنین اتفاقی بیفتد، فدراسیون زیر سوال می رود.
البته من با داوری صحبت کردم و از او خواستم که با توجه به اینکه طوسی به مسابقات ملی اعزام می شود، این رقابت ها به تعویق بیفتد، ولی رییس فدراسیون و اعضای کمیته فنی با این موضوع مخالفت کردند.
نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به اینکه چرا چنین زمانی برای لیگ بانوان در نظر گرفته شده است در حالیکه زمان برگزاری بازی های کشورهای اسلامی، از پیش مشخص بود، گفت: من از اینکه آیا زمان مسابقات کشورهای اسلامی از پیش مشخص بود یا خیر، مطلع نیستم. چون از اردیبهشت در این فدراسیون به عنوان مسئول کمیته بانوان، همکاری می کنم.
تداخل مسابقات
بانوی ملی پوش دوومیدانی ایران که خود را برای بازی های کشورهای اسلامی آماده می کند، گفت : چرا باید زمان این مسابقات با لیگ بانوان تداخل داشته باشد.
مریم طوسی درباره آمادگی خود، برای حضور در بازی های کشورهای اسلامی، گفت: تمریناتم را به صورت جدی برای حضور در این رقابت ها ادامه می دهم
و شرایط بدنی ام خوب است. همه زندگی ام را گذاشته ام تا در این رقابت ها نتیجه بگیرم. اما از لحاظ روحی به هم ریخته ام، چون مسابقات اسلامی با تاریخ لیگ همزمان است.
وی افزود: وقتی متوجه شدم که زمان برگزاری لیگ با بازی های کشورهای اسلامی همزمان شده است، موضوع را با نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی در میان گذاشتم و او عنوان کرد که این موضوع را در کمیته فنی مطرح کرده و از داوری خواسته است که لیگ را به تعویق بیاندازند، ولی اوعنوان کرده که به خاطر یک ورزشکار نمی توان لیگ را به تعویق انداخت!
سرعتی ترین بانوی دونده ایران، گفت: بازی های کشورهای اسلامی، برایم بسیار اهمیت دارد و دوست دارم که برای کشورم افتخارآفرینی کنم؛ من واقعا روی پول لیگ، حساب باز کرده بودم. بانوان، اسپانسر ندارند و فقط پول باشگاه ها می تواند کمکی برایشان باشد.
طـــوسی، افــزود: تیم
ثامن الحجج(ع)، از یکی دوماه پیش درخواست کرده بود که به دلیل غایب بودنم در لیگ، این مسابقات به تعویق بیفتد. هر چند در آخر داوری اعلام کرد که چنین اقدامی امکان پذیر نیست.
من هم پیش داوری رفتم و خواستم که لیگ بانوان دیرتر برگزار شود، چون برای دیگر ورزشکاران، تغییر زمان تفاوتی ندارد و مسابقه دیگری تا
رقابت های داخل سالن وجود ندارد؛ به طوریکه دوومیدانی کاران وارد فصل بدنسازی خواهند شد، ولی داوری درخواستم را نپذیرفت وگفت نمی شود فقط برای یک ورزشکار زمان مسابقات را تغییر داد. سوال من این است که مگر زمان مسابقات اسلامی، از پیش مشخص نشده بود، چرا چنین تداخلی به وجود
آمده است؟

نسخه مناسب چاپ