رونمایی از سازة بزرگ ماکارونی در شاهرود
شاهرود ـ خبرنگار اطلاعات: در مراسمی از مرتفع‌ترین سازه ماکارونی در دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود رونمایی شد. با رونمایی از این سازه ماکارونی، رکورد این نوع سازه‌ها شکسته شد.

در این مراسم که امام جمعه و مسئولان ادارات و نهادهای دولتی و خصوصی شاهرود، رئیس مرکز تحقیقات الکترونیک دانشگاه یوام مالزی، رئیس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند با ثبت رکورد ۷ متری مرتفع‌ترین سازه‌ ماکارونی جهان در واحد دانشگاهی شاهرود رونمایی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود در این مراسم گفت: با تلاش‌های شبانه روزی که طراحی آن چند ماه به طول انجامید این سازه رونمایی و باعث افتخار این دانشگاه شد.

دکتر احمد دزیانیان با تشکر از دانشجویان عمران و معماری این دانشگاه که با ساخت مرتفع‌ترین سازه ماکارونی افتخاری را برای دانشگاه

و شهرستان شاهرود و همچنین در سطح ملی آفریدند یادآور شد: خوشحالیم که این موفقیت برای دانشجویان معماری و عمران کسب شد و این کار مشترک علمی وزین توسط این دانشجویان اتفاق مبارکی بود که امیدواریم نتایج آن در مجامع علمی استفاده شود.

سرپرست این گروه در مورد مشخصات فنی سازه مذکور نیز گفت: این سازه با ارتفاع ۷ متر و با وزن ۱۳ کیلوگرم و هزینه ساخت کمتر از ۱۰ میلیون ریال و با بهره‌گیری از کمتر از ۴۰ قطعه خرپایی که در نوع خود رکوردی بی‌نظیر محسوب می‌شود، بوسیله ۶ نفر از دانشجویان عمران و معماری این دانشگاه با همکاری دانشجویانی از دیگر دانشگاه‌ها در مدت ۱۶ روز ساخته شد.

امین مطوایی افزود: با توجه به حجم و مساحت سازه می‌توان این سازه را به عنوان سبک‌ترین سازه جهان معرفی کرد و از سوی دیگر طراحی منحصر بفرد این سازه از شاخصه‌های بارز آن است.

اعضای گروه دانشجویی علمی پژوهشی پارسیس را که سازه مذکور توسط آنان ساخته شده وحید بانی، علی براتی، محمدجواد قاضی، عرفان حیدری، بنیامین نایب، مریم عابدینی، مهدیه کلانتری، فهیمه اکبریان و منیره اکبریان با سرپرستی امین مطوایی و مشاوره و راهنمایی محمدرضا مجاهدی از استادان دانشگاه آزاد اسلامی شاهرود تشکیل داده‌‌اند.

نسخه مناسب چاپ